Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
çanakkale ezine 3.jandarma tabur kmt. askerlik tecrübeleri
 
 
Acemi birliğimi burda yapmış bulunmaktayım ben internette araştırdıgımda herhangi bir bilgi yoktu size yardımcı olmak için bu yazıyı paylaşmak istedim.

Acemilik Süresi
Öncelikle acemilik İçişler Bakanlığından gelen emir üzerine 1 ay'a düşürüldü.

Görevler - Meslekler
Burası cezaevi askeri yetiştirmektedir. çoğu kişi güzeldir der çogu kişi kötü der nöbetleri 8 - 12 saat olarak degismektedir cezaevi askerlerinin. Eger cezaevi askeri olmak istemiyorsanız ya meslekci secilceksiniz ya da rdm olcaksınız rdm olmak basit anti deprasyon kullanıyorm derseniz bile rdm olarak ayırırlar sizi cezaevine göndermezler asayiş olursunuz zaten usta birliginde tekrardan muyane oluyorsunuz rdm den cıkmış olursunuz.

Acemi birliginde ilk gün komutanınız seçim yapıcak Gece Cavuşu Gündüz Cavuşu Amfici Sarjcı Yemekhane Çavuşu Bunların içinden gündüz cavuşu hariç hepsine parmak kaldırıp seçilmeye calısın gündüz cavusu 300 kişi ile ugrasırsınız bölügü toplamaya calısırsınız askerler tersler sen kmsn vs gibi konusur ugrasmaya degmez bu dedigim cavuslar usta birliginde otomatik olarak onbaşı rütbesiyle başlar yemin töreninizde rütbeleriniz verilir 

Bölük
birlikten bahsediyim acemiligin 1 aya düşürülmesiyle herşey yarım yamalak egitim gördük pek egitim yoktu ama SALAK insanlar coktu ictima sigara içenmi dersiniz konuşanmı dersiniz bunlar yüzüne ceza yiyip şınav cekebilirsiniz yada sürünebilirsiniz herşey komutana kalmış birşey dayak pek yok ben 9 bölükte yaptım Hasan Hüseyin KABADAYI J.Uzmn.Bşçvş eski bir jöh siirt dadaşlar grupunda görev yapmış sinirlidir ictima geç gelirsen dayagı yersin çok pis ama adamın kralıdır adam gibi durursanız 3 4 saat istirat verir :)

Yemek
Yemekleri çok iyi degil sabah 2 dilim kaşar 1 kutu kayısı reçeli öglen akşam mutlaka etli bir yemek bulursunuz. tabiki bu etler söylentilere göre 30 40 yıllık etler ne kadar dogru bilmiyorum yemekleri mutfakda usta askerler yapıyor özel bir şirket tarafından yapılmıyor. Yemek yemezseniz Fastfood var ordan yiyebilirsiniz. Fiyatları makül Sigara sıkıntısı cekebilirsiniz kantinci usta asker ve keyfine takılıyor yanınızda giderken 2 3 karton getirin birşey olmaz sizi arayanlar zaten acemi asker oluyor sizden 2 3 güne önce gelen usta asker sayısı 60 kişidir sizle bir ilgisi olmaz bile.

Telefon
Akıllı telefon konusuna gelirsek sokmak gayet basit cogu kişide vardı akıllı telefon sim kart deseniz herkesde vardı yakalananlara tutanak vs tutulmadı hiç yemin töreni günü geri verildi herşey Su Cola Kahve Oralet vb gibi şeyler için makineler var birligin içinde bölüklerin önünde acemi birligine girer girmez kantine gidip makine kart almanız aksi takdirde hemen tükenecektir kart alırsanız kantinde kola su vb şeyler için sıra beklemeden makineden kart ile alabilirsiniz.

Gazino Bölgesi
Taburda 2 internet cafe vardır ama malüm ilçede internet yavas oldugu için çok yavaşdır internet cafede para gecmez kart gecer bilginize :) Gazinoda playstation cafe vardır istiratlerde pes atabilirsiniz. gazinoda herşey satılmaktadır ihtiyacınız halinde parfüm şampuan don atlet vb Taburda 1 tane ziraat atm si vardır

Günler Nasıl Geçiyor
Günümüz nasıl geçiyordu örnek verelim. Kalk saatimiz 06:00'dir Hafta Sonları 7:30 da kalkarsınız tabiki komutana baglı :) 06:00-06:30 Kişisel bakım traş üstünü giyme yatagını toplama vs. 06:30-07:00 Kahvaltı 07:00-07:15 Mintika 07:15-07:30 Silah Alma 8 DE İctima Öglen 12 yemek aksam 5 de yemek vardır

Gece 10 da yat ictiması verilir ısıklar kapanır yorgunluktan hemen uyuya kalırsınız zaten gece horlayanmı dersınız konusanmı her çeşit vardır :) 3 çeşit nöbet şekli vardır Amirlik-Koğuş-Silahlık buralarda nöbet tutarsınız nöbet şekilleri 2 saatir 10-12 12-2 2-4 4-6 6-8 gibi, nöbetlerin bi anlamı yok bosa beklersiniz usta birligine alısmanız için nöbet tutarsınız uyumayın bazen komutan kontrole geliyor :)) 

Hafta sonları spor yaparsınız kosu mekik sınav 1 kere yaparsınız toplasanız o sporu ama herkes ufak bir sporda yere yıkılır her şınav cekişinizde jandarma diye bagırıcaksınız Eğlenceli geçer acemiliginiz 9 bölük deydim ben rahat geçti bölügümüzün lakapıda sosyete bölügüydü bize diger üstlerden gelen bilgiler bu sekilde öyle devam eder büyük ihtimal de :) Çok film izlersiniz amfide izledigim diziler Yenilmez 3-DAĞ-NEFES-HİZLİ VE ÖFKELİ 6-DÜGÜN DERNEK-KACIS PLANI vb filmler izledik.

Temizlik - Banyo - Tuvalet
Tuvaletler sidik kokar tuvalet kapılarında kilit yoktur allaha emanet girersiniz her 2 3 günde borulardan sidik taşar. tuvalet egitimi olmayan insanlar vardır pusuvara sıçanmı dersiniz duş kabinine sıçıp boku ile yazı yazanmı dersiniz tuvalet sifonu cıkartıp içine sıçanmı dersiniz her tür çeşit insan vardır. Duştan bahsedeyim her bölügün haftada 3 kere yıkanma günü vardır komutan o günler geldiginde size banyo saatinizi verir tabi her komutan vermeyebilir bazen.

Her sabah 05:30 - 06:30 da ihtiyaç duşu vardır, gece kamyon devirenler için :D özel açılır duş kabinlerinde herşey bulabilirsiniz jilet sabun don atlet :)

Malzemeler
Askeriyeye giderken götürmeniz gereken şeyler mumkunse yanınıza birşey almayın 1 Gilette Mac 3 Alabilirsiniz askeriyede verdikleri dandik hemen parcalanıyor lif getirebilirsiniz şampuan askeriye duru marka veriyor traş köpük arko veriyor yanınızda 3 tane askılık getirin cünkü dolapları 2 kişi kullancaksınız eşyalarınızı asmak için aksi takdir gazinodan almaya kalkarsanız set halinde satılıyor ve fiyatı 18 tl gibi pahalı bi fiyat :) size getirmenizi gereken şeyleri kısaca sıralıyım
 
1-JİLET
2-LİF
3-ŞAMPUAN DURU İSTEMİYORSANIZ GETİREBİLİRSİNİZ
4-EL SABUNU VE SABUNLUK KUTU
5-TRAŞ CANTASI
6-DİŞ MACUNU VE FIRCA VERİYOR AMA PEK İYİ DEGİL :)
7-DON GETİRİN MUMKUN OLDUKCA ASKERDE KİLOT VERİYORLAR PEK RAHAT DEGİL BİZİM GÖTÜMÜZE GORE UYGUN Bİ KİLOT DEGİL :)
8-SİYAH CORAP GETİRİN VE BEYAZ CORAP BEYAZ CORAPLARI SPOR GÜNLERI GIYCEKSINIZ
9-ASKILIK
10-El Kremi Arko
11-Yara Bandı
12-Tırnak Makası
 
Askeriyenin verdiklerini sıralıyım.
 
1-Kıyafet-Gecelik-Spor Eşofman
2-Spor Ayakkabı ve Bot
3-Duş Havlusu Yüz havlusu Ayak havlusu
4-Traş Malzemeleri Jilet Köpük
5-Diş Macunu ve Diş Fırcası
6-Duru kremli Şampuan 300ml
7-8 Takım Siyah Çorap 2 Takım Beyaz Çorap
8-İçlik Kış için

Yemin Töreni
Yemin Törenine 1 hafta kala sizi otobüse bindirip çanakkale şehitligi gezdirirler tura cıkarılar rehber turları eşlik eder size.
 
Yemin töreni haftası yapcagınız şey yürümek olur yemin törenine hazırlık yaparsınız yemin töreni sabahı kalk 04:30 hazırlık yaparsınız 10 gibi yemin töreni olur 30-45 dk sürer en geç 12 de cıkarsınız taburdan.

Devamı Yorumda...

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Haziran 2017 08:55
Web sitesinden yazıldı
Kaçıncı postadaydın tertip:)hangi koğuştaydın 1. Kat mı 2. kat mı:)
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Haziran 2017 10:47
Web sitesinden yazıldı
7 post 2 kat:) tertip
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Haziran 2017 02:00
Web sitesinden yazıldı
Uğur bakar mısın bişey sorcaktim
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Haziran 2017 10:47
Web sitesinden yazıldı
buyur
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Haziran 2017 00:25
Web sitesinden yazıldı
Hani konuşmuştuk ya sözlum de senin acemilik yaptığın yerde diye. Bugün 21. Günümüz olcak hala usta birlikleri falan açıklanmamiş bekliyoruz acemiliği ne kadar sürer acaba? Lise mezunu mesleğine makina. Kardeşi olduğu için doğuya gitmek istiyorum ben demiş acaba bu konular hakkında bilgin varsa anlatirmisin
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Temmuz 2017 09:50
Web sitesinden yazıldı
1 hafta kala acıklanır usta birligi doguya gidip gitmemek onun elinde değiş şans işi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Temmuz 2017 02:11
Web sitesinden yazıldı
Hayirli teskereler bende canakkale ezineye gidecem akilli telefonu nasil iceri sokacagiz birde telefonlar calinirmi ?
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Temmuz 2017 20:48
Android uygulamasından yazıldı
koğuşta çalınmaz ama laboalarda unutma :) şarj için powerbank götür işini görür
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Temmuz 2017 23:56
Web sitesinden yazıldı
Beyler şimdi bana diyorlar yanında telefon götürme sigara götürme diye şimdi sizde sıkıntı olmuyor yazmışsınız ben çantaya zulalasam telefonla sigarayı bulurlarmı nizamiye girişinde şimdiden teşekkür ederim :)
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Temmuz 2017 17:51
Web sitesinden yazıldı
Ben girerkn 10 paket sigara ile girdim sikinti olmdi cok kisi telfonuda soktu cantasinin içinde yakalalarsa zaten 1 ay sona cikarken veriyorlar geri
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Temmuz 2017 19:21
Android uygulamasından yazıldı
Acemilikten sonra kaç gün izin oluyor
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Temmuz 2017 17:53
Web sitesinden yazıldı
Bize 10 gun verdiler ama kullanma derim bn pisman oldum.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Ekim 2017 10:09
Web sitesinden yazıldı
97/4 buraya düştük hocam usta birliği genelde nereye hangi görev çıkıyor bilgi alabilir miyiz senden
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Ekim 2017 00:39
Android uygulamasından yazıldı
2 hafta sonra ordayım gençler
 
 
Resim Yüklenemedi
18 Ekim 2017 18:41
Web sitesinden yazıldı
Bende ordayım nasipse
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık