Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

.
 
2017 Askerlik Celp Dönemleri - Askere Gidiş Tarihleri
 
 
2017 Askere Gidilecek Celp Dönem Tarihleri

Ağustos 2013 den itibaren askerlik 4 celp dönemine çıkarılmıştır. Bu tarihten önce senede 3 celp dönemi olmaktaydı fakat Ağustos 2013 den sonra artık senede 4 celp dönemi olmakta yani kısa veya uzun dönem askere gidecek adaylar için senede 4 farklı dönem bulunmakta tercihlerine göre bu dönemlerden birisini seçebilmekteler. Peki celp dönem tarihleri nelerdir. Kısa veya uzun dönem askerin 2017 celp dönemi tarihleri  Şubat,  Mayıs, Ağustos ve Kasım ayların da olmaktadır.

2017 yılı için Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve son olarak Kasım Celp Dönemi olmak üzere 4 celp döneminden birinden askere gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gitmek için karar verdiğiniz celp döneminde en az 2.5 ay öncesinden askerlik şubesine gidip işlemleri başlatmalısınız yoksa istediğiniz celp dönemi için son başvuru tarihi geçerse o celp dönemin de askere gidemezsiniz. Peki bu 4 celp dönemi için son başvuru tarihleri ne zamandır?

2017 ASKERLİKCELP DÖNEMLERİ İÇİ SON BAŞVURU TARİHLERİ

 
2017 Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2016
 
2017 Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2017
 
2017 Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2017
 
2017 Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2017'dir.
 
 
Örnek olarak 2017 Kasım celp döneminde askere gitmeye karar verdiyseniz en geç 31 Ağustos 2017'de askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 31 Ağustos'u geçirirseniz Kasım celp döneminde askere gitme imkanınız olmaz. Konu ile ilgili sorularınızı yorum kısmında yazabilirsiniz arkadaşlar.

NOT:
2015 öncesinde son başvuru tarihleri ayın 15'i oluyordu. 2015 sonrasında hep yukarıda belirttiğimiz ay sonu tarihleri yapıldı. Ama garanti olsun diye ayın 15'inden önce başvuruya gidebilirsiniz.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 40
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Kasım 2017 23:58
Android uygulamasından yazıldı
YOKLAMA YAPTIRDIM MUAYNE OLMADI ARALIK AYINDA MUAYNE OLSAM SUBATTA ASKERE GIDERMIYIM
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Aralık 2017 10:53
Web sitesinden yazıldı
slmlar ben de tecili bozdum şubatta gitmek üzere başvurdum askerlik şubesine,beni muayaneye göndermedi tecili bozdururken muayeneye gitmiştim. Acaba benim yapmam gereken birşey varmı yerler açıklana kadar ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Aralık 2017 21:30
Web sitesinden yazıldı
S.a hocam benim bu ocakta tecilim bitiyor 2 yillik önlisans mezunuyum gecen sene kacak duruma dustum hemen askerlik subesine gidip tecil ettirdim Bu arada ( 2 yillik tecil hakkimda bitmiş) bu sene ocak 2018de tecilim bitiyor celp donemi icin subatta gideyim diye bozduracaktim kacak durumdan islem yaptirdigim icin askerlik subesi simdi bozarsan 2 gun icinde askere gidersin dedi bende bozdurmadim simdi hocam ben 2018 mayis donemi icin gitmek istiyorum bunun icin basvuri tarihinde gidersem olurmu cevap verirseniz cok sevinirim
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Aralık 2017 16:14
Web sitesinden yazıldı
aynısını bana dedi bilgim yok diye tekrar gittim dün mayıs celbinde gitmek istediğimi söyledim form felan doldurdum üstüne basarakta söyledim devre kayıbı olarak gitmek istemediğim tamam dediler 2 3 güne yollarım derler sen askere gitmek istiyorum dediysen ben öyle yapmıştım celp dönemini söyle ona göre dikkate alırlar bu arada kayıtlar başladığı an başvurunu yap hemen doluyor hatta hemen yaptır dün bile kalabalıktı benim gittiğimde tabi yerine göre değişiyor en yakın dönem mayıs senin için
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Ocak 2018 14:56
Web sitesinden yazıldı
Bu haziranda tecilim bitiyor. Ve askere gitmeyi düşünmüyorum. 31 Ağustos'a kadar başvuru yapmazsam 1 Eylül'de bakaya kalır mıyım? Yoksa Celp dönemi geçtikten sonra mı bakaya kalırım. Eylül ayında yüksek lisans kaydı yaptırabilir miyim?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 40
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık