Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
bedelli askerler ile uzun dönem askerler aynı kışladamı
 
 
Arkadaşlar merhaba. Bedelli askerlik yapacağım. acaba bizle uzun dönem askerler aynı kışladamı eğitim göreceğiz?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Ekim 2018 09:50
Web sitesinden yazıldı
yok paralılara göre özel kışla yapacaklar
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 21:16
Android uygulamasından yazıldı
Ahah
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Ekim 2018 19:03
Web sitesinden yazıldı
Bir gün arayla aynı başlığı iki kere açmanın ne mantığı var Samet? Ayrıca özel hayatıma dikkat eden adminler bunu nasıl gözden kaçırabiliyor? Diğer başlıkta kokrtuğun belli, sorun çıkar felan demişsin. Ne sıkıntı çıkaracak sanıyorsun sana uzun dönem ya da kısa dönem erler? Altı üstü 15bin lira para verdin diye özel muamele göreceğini mi sanıyorsun? Neyden korkuyon olm bu kadar sen? Azcık delikanlı ol, azıcık. Toru topu 3 hafta eğitim alacaksın ağır olsa ne olur. Yazık senin gibi insanlarla aynı toplumun parçasıyız.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 02:31
Web sitesinden yazıldı
...
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 11:07
Web sitesinden yazıldı
Yazdıklarını gülerek okudum. Senin gibi çaprazlara cevap vermek huyum değildir fakat sana söylemek istediklerim var. Memlekete boş adam değil aslan lazım demişsin ama boş adamsın. Çünkü daha oraya neden gittiğini, ne maksatla çağrıldığını öğrenmemişsin. Buna cevabı böyle dorumlarda arıyorsun yazık. Temel askerlik eğitimi için orada bulunacaksın bulaşıkla falan alakan yok. Hatta bunun gün gün raporu bile açıklandı. Birinci gün napacaksın ikininci gün ne olacak vs. Hangi gün ne yapacağınız yazıyor. Ha ayrıca eğer bulaşık yıkaman gerekiyorsada öpe öpe yıkatırlar. Senden uzman olmadığı da iyi olmuş. Aslan olacam diye gider kedi olarak çıkardın eğitimden. Şunu da unutma andaval, görevin iyisi kötüsü olmaz. Komutanın ne emir verirse yapmakla mükellefsin. "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" demiş Mustafa Kemal Atatürk. Haddini bil. Tuvalette temizlersin, tuvalet nöbetide tutarsın, eğitiminide alırsın. Sen şimdi, bana yerini bil doğru konuş demişsin:) Orada uzmanların ve astsubayların çoğu zaten siz bedellilere ayar oluyorlar, korktuğun kadar var yani, uzun dönemler desen, bedelliler gelsede bi düdüklesek diye yer arıyorlar. Sen daha benim haklı sözlerimi kaldıramadıysan orada yiyeceğin küfürün hatta emre itaatsizlikten alacağın cezanın haddi hesabı olmaz korkak herif! Neymiş uzman olacakmış isabet olmuş olamadığın. Türk Silahlı Kuvvetleri senin gibi ego sahibi insan artıklarının eline fırsat geçtiğinde kahraman kesilmelerinden değil verilen emirleri harfiyen yerine getiren her rütbeden subay astsubay ve erbaşın gayretleri sayesinde şanını yüceltmiştir. Uzman olamadım diye kaçıp bedelli yapman isabet olmuş senin gibilere zaten ihtiyaç yok en azından paran bir işe yarasın. Umarım o üç haftada öttürürler seni orada korkak herif.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 11:20
Web sitesinden yazıldı
Ayrıca senin yalanını sikeyim. Uzmanlığa başvurmak için zorunlu vatani görevini yapmış ya da yapıyor olman gerekir. Yani daha askeriyenin kapısından adım atmadan onun sınavına falan giremezsin. Git egonu ötede tatmin et. Bilip bilmeden de yalan söyleme böyle rezil olursun.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 18:04
Web sitesinden yazıldı
Jandarma uzmanligi bi arastir istersen bak bakalim askerlik sarti varmi yokmu. Bidahaka kimse hakkinda bilgin olmadan kufur etme. Turk Ceza Kanunu 125. Maddeye gore hakkinda yasal islem baslatilir kocum. Buda benden sana tavsiye.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 18:33
Web sitesinden yazıldı
Lan amına koydumun evladı o kadar şey yazdım bi ona mı takıldın orospunun çocuğu. 30 yaşındayım lan ben. 5 tane genel komutanlık var bunlardan bir tanesi uzmanlık için istediği şartları değiştirmiş, işim gücüm yok onu mu takip edecem. Öyle koçum moçum konuşuyon yakalarsam ağzını sikerim senin.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 18:37
Web sitesinden yazıldı
Az önce bişey yazdın sonra yazdığın yorumu değiştirdin. Kendin uyardığın şeyi yaparken, küfür hakaret ederken iyiydi demi. Seni varya Jandarma genel komutanlığının gölgesinde pataklarım. Dünki velede bak la adam sanıyo kendini. Korkundan birer gün arayla uzun dönem askerle aynı yerde mi askerlik yapacaz sorun çıkar orada çok diye balık açıyosun. İnşallah bi bana denk gelirsin.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 19:33
Web sitesinden yazıldı
Bak bak bak. Sakin sakiin askerlik yapmis 30 yasinda ama sabri ogretememisler sana askerde. Bide bana racon kesiyosun burda. Ne isin var ozaman lan askerlik sitesinde. Git esnafligini yap kahve muhabbeti yap. Devam kufurlere delil artar benim icin hava hos KOCUM!
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 19:44
Web sitesinden yazıldı
Lan şerefsiz benim iki lisansım (biri yandal dahil) birde yüksek lisansım var. İki sene İngilizce okutmanlık yaptım üniversitede. Şu an silah tamir atölyesi ve toptan kuyumcu atölyesi işletiyorum. Angara Keçiören bebesiyiz senin gibi boş beleş yaşamıyoz. Daha askerliğimi de yapmadım. 15 bin lira çerez param olmasına rağmen senin gibi kaçmayıp bu kasım celbinde askere gidiyorum. Sende yürek varsa gel Ankara Keçiören Güçlükaya Mahallesi Şair Derti Sokak 17 numara. Gel buraya! Gelmeye cesaretin olmadığı için beni dava et, beni dava ettiğinde avukatlarım zaten sana ulaşır dolayısyla bende sana ulaşırım. Ne olur beni dava et. Sana küfür ettim hadi beni dava et. Seninle bi yüzyüze görüşme imkanım olsun ne olur yap bunu.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 19:48
Web sitesinden yazıldı
Yukarda da cevabını aldın. Yediremedin! Yorumunu da silemediğin için 3 nokta koydun aklın sıra. Senin aklını alırım aklını. Seni o yazıp sildiklerin için dinlene dinlene döverim. Varsa bir gram cesaretin ne olur gel, adresi verdim zaten. Mahalleye gir kuyumcu Osman kim diye sor anında bulursun beni.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 19:51
Web sitesinden yazıldı
Sabırıda cahilliğide o yazıp sonra sildiğin üst kısımdaki yorumuma verdiğin cevapta yatıyordu zaten. Tekrar cevap verdiğinde kaldıramadın sildin. Varsa şeklin adresi verdim uzatma işine bak.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 19:56
Web sitesinden yazıldı
Birde nickinin başına TC koymuş. Sil lan o kısaltmayı senin gibi kaypakların onu taşımaya hakkı yok.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 20:01
Web sitesinden yazıldı
http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-soru-cevap/bedelli-uzun-donemlerle-ayni-yerde-mi/13271/1 bak bu da bir gün önceki göt korkun samet efendi. ona cevap bulamayınca bu başlığı açtın. derdin ayrı yerde kafa dinç olarak askerlik yapmak. olm seni var ya orada gece gündüz öpecekler.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 20:06
Web sitesinden yazıldı
Neymiş efendim beyefendi bulaşık yıkıyamazmıi bey efendi tuvalet temizleyemezmiş kendisi aslanmış o emirleri dinlemezmiş kimse kusura bakmasınmış. Nooldu olm neden yorumunu sildin? Evvela senin zihniyetini sikeyim ben
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Ekim 2018 01:09
Web sitesinden yazıldı
sakin ol reis çocukla çocuk olma onun gibilerine klavye delikanlısı derler boşver kendini sinir ettiğine değmez korkak olmasa kendi yorumlarını silmez kafa tutardı
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Ekim 2018 19:26
Web sitesinden yazıldı
Haklısın güzel kardeşim. İki dükkanımın aylık cirsonu 50bin lira civarı. Aynı zamanda bağımlılık gibi bir sorunumda var. Yaşımda 30 olmasına rağmen ben dükkanlarımdan birini babama emanet ediyorum diğerini kapatıp askere gidiyorum. Ulan hem uzun vadede nerden baksan bir dükkandan 130bin lira para kaybedicem, hem oraya gidip altı ay boyunca kendimi körelticem, hemde kendimden ufak çocukların devrecilik muhabbetlerine, şuna buna maruz kalıcam. Yukarıda "özel hayatıma karışan adminler..." derken alkol bağımlısıyım ikinci derece onun muhabbeti olmuştu bir adminle... 15bin lira dediğin benim ortalama 2 aylık alkol param bu arada. Ben tüm bunları umursamayıp askere gideyim diyorum itin köpeğin derdine bak. Zaten TSK'nın bunun gibi adamlara ihtiyacı yok en azından paraları bir işe yarasın. 21 yaşıma girdim 3 ay sonra belime colt 1911 taktım. 9 yıldır arızasız taşıdığım silahımı kasaya kitleyip askere gidicem bana tek koyan şey bu. Ne kaybedeğim paraya ne vaktime ne kız arkadaşıma ne de diğer geride bıraktıklarım beni zerrece tereddüte düşürmedi. Böyle it kopuk çıkıyor adamnın asabını bozuyor, dediğin gibi onları da dikkate alıp sinirleri bozmamak lazım. Teşekkür ederim yaklaşımın için.
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Ekim 2018 01:01
Web sitesinden yazıldı
asıl ben teşekkür ederim duyarlılığın için
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 21:04
Android uygulamasından yazıldı
neoldu korktunmü la en fazla 21 gün sikerler bişiy olmaz ordakiler 365 gün sikiliyolar azcıkta siz sikilin.o işler bankaya gidip para yatirmaya benzemez :) sike sike ayni kislada kalacaksiniz hatta size bulasacaklar sizle tasakta gececekler komutanlar size ayar olur zaten posetlere bile zindan ederlerken siz hayirdir amk :)
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 21:19
Web sitesinden yazıldı
http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-soru-cevap/bedelli-uzun-donemlerle-ayni-yerde-mi/13271/1 korkmuş çok belli.. bu başlığıda kendisi açmış bundan bir gün önce. Açıklamasını okursan anlarsın tırstığını. Silmiş ama bugün artislik peşindeydi burda. Ne korkacam gider aslan gibi yaparım felan diyordu. Aslan lazımmış orduya öyle dedi. Yalnız abi bulaşık yıkamazmış tuvalet temizlemezmiş kimse de kurusa bakmasınmış vs. Babası muhtar sanki ibnenin, ben yapmam diyo. Oradaki askerler çıksada o zaman buraya sıçmican amına koyduğumun evladı derse ne olacak? Hiç bunu düşünen yok tabi. Umarım dediğin gibi geceli gündüzlü itina ile sikerler bunu.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 21:24
Android uygulamasından yazıldı
Beyler askeriyede artık öyle durtulme falan yok emir verir seve seve yaparsın bende p. Tesi Allah izin verirse Ankara etimesguta teslim olucam tuvalet temizle derlerse temizlicem mecbursun anladın mı ama anladığım kadarıyla bize hızlandırılmış eğitim vericekler biraz yorucaklar ama olsun yorsunlar 21 gün yapicaz dolu dolu yapalım herkese hayırlı teskereler
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 22:18
Web sitesinden yazıldı
Bedelli askerlik devletimizin vatandaşa tanıdığı bir hak. Bundan yararlanıyor diye kimse bu vazifeden kaçıyor korkuyor anlamına gelmez. Askerliğini bedelli olarak yapanlara birliklerinde rahat vermeyen erat grubu ve subay astsubay ise cahil, egosunu tatmin etmeye çalışan yetişkin olduğunu sanan fakat karakteri oturmamış insanlardır. Ancak bu başlığı açan arkadaş bundan bir gün önce aynı başlığı tekrar açtı ve orada yazdığı şey hiç hoş değildi. Niyeti baştan belli olduğu ve uzun dönem askerleri hakir gördüğü aşikar bu sebeple de benden bol miktarda hak ettiği küfürleri yedi. Kendince haklı olduğunu savunduğu yorumunuda değiştirip noktalamaya çevirmiş. Sizin zaten gün ve gün ne eğitim alacağınız ne yapacağınız belli kardeşim. Serbest zamana girdiğinizde birlik içerisindeki usta erler bir ihtimal sizlerle uğraşabilir onlara da tahammül etmeye çalışın. Umarım askerliğin güzel ve rahat geçer. Hayırlı teskereler güzel kardeşim.
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ekim 2018 22:45
Android uygulamasından yazıldı
Okudum aynen biraz arkadaş olayı abartmış haklısın kardeşim 21 gün zaten Sabredecez ugrassinlar 20 gün uğraşır 21. Gün arkadan el sallarım ben dalga geçerim :)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Ekim 2018 19:58
Web sitesinden yazıldı
Ulan ben 167 gün yaptım askerliği 1 defa bile ağlamadım,oflamadım.Çünkü Yanımda uzun dönemler askerler vardı onlar benim 2 katım kadar askerlik yapacaktı şükrediyordum. Sende şükret Samet kardeş.Merak etme kimse sana birşey Yapamaz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık