Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
 
bedelliyi beklemek mi yoksa gitmek mi?
 
 
Merhaba, 28 yaşındayım, mühendisim. Çevremdeki insanların da bu tutumda olması, çalışma hayatına atılmak vs. gibi etkenler yüzünden lisans bitiminde askerliğimi tecil ettirdim, bunu takip eden dönemde ise yüksek lisansa başlayarak tecil işlemi yaptırdım. Yüksek lisans tecilim Şubat 2018'de bitiyor, yüksek lisans sonrası da 1 yıl tecil hakkım var diye biliyorum, dolayısıyla Şubat 2019'a kadar sürem var. geçenlerde neden askerlikten kaçmak için bu kadar çaba harcadığımı düşündüm, hiç istedemediğim bir bölümde üstelik para vererek yüksek lisans yapıyorum. zaten bedelli çıkarsa ekstra bir meblağ ödeyerek yine maddi yükün altına gireceğim. Zaten ekonomik olarak öyle ahım şahım bir durumum da yok. Kafamda ciddi bir askere gitme düşüncesi var; ama dediğim gibi çevremdeki çoğunluk ise tam tersi düşüncede. Ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım. Buna benzer durum yaşamış kişilerden tavsiye almak istedim.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Ocak 2017 11:52
Web sitesinden yazıldı
benim yaş 30. iktisat mezunuyum. tecil yılbaşında bitti. mayısta askerim. çok geç kaldık bence keşke okulu ertelemeyip gitseymişim.
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Ocak 2017 13:23
Web sitesinden yazıldı
Merhaba, benim tecilim de 2019 'da bitiyor da 2020 Ocak da ise okulum bitiyor acaba ne yapmam gerek
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Ocak 2017 03:12
Web sitesinden yazıldı
Ben beklemedim hatta dusunmedim bile icindeyken çok sövdüm ama hem degisik bir ani bir tecrube hemde 18bin tl bnde kaldi :) ben zaten bedelliye karsiydim :) sende bekleme git :)
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık