Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
uzun dönem askerlik ve mühendislik hakkında
 
 
Merhaba arkadaşlar, Ben elektrik elektronik mühendisiyim. Şuan çalışıyorum ancak askerlik önümde problem bunu da iyi biliyorum , çünkü daha iyi fırsatlar yakalamama rağmen askerlik şartından elendiğim oluyor. Yaşım 26. Size sorum şöyle : Kısa dönem veya uzun dönem. Hangi sürede askerliği tercih etmeliyim? Uzun dönem tercih edersem ve adaylıktan kabul görürsem bana ne faydaları olur? Veya uzun dönem gelmez ise kısa dönem için ne gibi zorlukları olur , tavsiye eder misiniz?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
17 Haziran 2017 02:18
Web sitesinden yazıldı
5-6 ay yapın ve kurtulun derim.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
17 Haziran 2017 13:30
Web sitesinden yazıldı
Aslında sorumun cevabını alamadım, sorduklarım kafama takılıyor. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim
 
 
Resim Yüklenemedi
17 Haziran 2017 18:30
Web sitesinden yazıldı
Mesleğiniz ile ilgili hedefleriniz var ise kısa gidin mesleğinizden kopmamış olursunuz uzun donem olarak gittiginizde mesleginizle alakali isler yapma sansiniz olmayacak askersiniz anlattıklarıniza göre kısa donem sizin icin daha mantıklı duruyor hali hazirda bir işi olmayan ve donuste is durumu kısıtlı olan bir kişi için uzun dönem gitmek daha mantıklı olur Kısa veya uzun dönem gitmenin kendine göre avantajlari dezavantajları mevcut kısa giderseniz cok bir sorumlulugunuz olmayacak size denileni yapacak daha kısa sürede tezkere alıp hayatıniza devam edersiniz uzun giderseniz barınma vs gibi şartlarınız daha iyi olur normal ere göre acemi sonrası da maaş alirsiniz 8 5 calisirniz arti nobetler olur o gün full calisirsiniz lakin sorumlulugunuz normal bir ere göre çok daha fazla olacak işini doğru yapamazsan kafan çok ağrır öyle ya da böyle 1 sene boyunca askersin ister istemez meslekten bir kopma yaşarsın ama dönüşte yapabilirsen para biriktirme imkanın var ama ben mesleğime erken dönerim isime devam ederim diyorsan da kısa mantıklı askerlik yüzünden güzel fırsatları kaçırıyorum demişsin kısa gitmen avantajina bu ikisi arasındaki tercih kişinin durumuna ve şansına bağlı biraz öyle degerlendirmek lazim
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ağustos 2017 16:30
Web sitesinden yazıldı
Alpagu birşey sormak istiyorum. Elek-Elektronik mühendisiyim ve ortalamam 3/4. Asteğmenlik veya kısa dönem için ne diyorsun?
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ağustos 2017 17:32
Web sitesinden yazıldı
Anti ortalaman iyi mühendislik mezunu olman ayrıca elektrik elektronik bransina sahip olman sebebi ile astegmen istersen çıkma ihtimali yüksek yukarıda yazdım arti eksileri mesleğin ile ilgili kariyer planin var ise kısa git derim çünkü bir yıl askerlik is arama bulma başladın derken yaklaşık 2 yila yakın geriye gidersin subay olmak çok daha farklı bir disiplin ayrı bir dunya askerlik yapiyorsun gibi dusunme egtimin sana tavırları bu eksende degisiyor ister istemez mesleğinden uzak kalacaksın rahatlik imkanlar konusuna gelirsek yedek subaylik bana kalırsa daha iyi sansın varsa kısa gidip rahat edebileceğin yerler var tabiki ama kısıtlı kısa veya uzun nasıl bir askerlik geçireceğin gittiğin yer başındaki amirin gibi farklı degiskenlere baglı astegmen olup kafanı çok agritacak yerler de var hakkında hayırlısı olsun olc tart kararını ver.
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ağustos 2017 20:33
Web sitesinden yazıldı
Eylülde tercihimi değiştirme hakkım var. Araştırıyorum ki ona göre karar vereceğim. Bilgiler için çok teşekkürler alpagu.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Haziran 2017 12:44
Web sitesinden yazıldı
kısa dönem kesınlıkle yapma.suan kıbrıstayım bende.makına muhendısıyım.komutanlar hiç hazzetmıyor.bizim bölükte kısa dönemlere hıc gorev vermıyolar yazıcılar bile uzun dönem.komutan ota boka hep bizi yolluyor.uzun yap paranı al astegmen ol.emın ol cok pişman olursun ben gıbı kısa donem yaparsan.coluk cocukla yuz goz oluyorsun yerı gelyor.dövemıyorsun askerlıgın uzar.ötekı turlu kralsnn
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Haziran 2017 21:13
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim bu düştüğün yere de bağlı kıbrıs biraz sikintili sanırım benim de 2 3 arkadaş tanıdık orda yaptı hiç memnun olanı duymadım ankarada yapan memnundu halinden misal ustundeki adamlar problemli ise herturlu sikinti olacak astegmen olarak gecici oldugun icin takan da olmuyor cogu yerde komutanin kollamazsa, astsubaylar uzmanlar senden haz etmiyor astsubaylar baban yaşında işin kurdu olmuş senden emir almayi yediremiyor adam işinin hakkını vermezsen samar oğluna dönersin örneğin sana zimmet veriliyor bir sıkıntı ciksa direkt mahkemelik olursun sorumlulugun fazla kisa donem giden adamlar bile kompleks yapabiliyor sana karşı yedek subaylik güllük gulistanlik değil yani anlayacagin aynı birlikte olup farklı bölüklerde olan adamların rahatı arasında çok fark olabiliyor bir yerde şansa kalıyor artık.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık