Resim Yüklenemedi
Örn: evci, izin, 358, 95/1
Soru Sor | Genel Paylaşım Yap
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
zorla askere alma kalktı mı yakalanırsak ne oluyor
 
 
Bakaya ya da yoklama kaçağı durumuna düşersek,polis yakaladığında vs. kağıt imzalatıp 15 gün içinde şubeye git diyorlarmış.Gitmezsek ne oluyor para cezası vs.deniliyor.2. ve 3. yakalanışta da durum aynı diyenler var nette.Yani zorla tutup kolundan askere alma devri kalktı mı ?? Ayrıca vatan haini falan değilim,normalde askere gitmek de isterim ama ailevi şartlarım şimdilik elvermiyor...
 
 

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
cihan
25 Aralık 2016 23:48
Kardeşim aileni ikna et veya sıkıntı ne ise hallet çünkü para cezası var yeni çıkan kanuna göre asker kaçağını çalıştıran iş yerinede ceza geliyor o yüzden iş bulmanda sıkıntılı olabilir
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
selami
27 Aralık 2016 22:37
merhaba ben ben şuanda asker kaçağıyım geçtiğimiz yaz ankarada otobüste jandarmaya yakalandım jandarma 15 gün içinde teslim olman lazım gitmessen para cezan var dediler şu anda askere gidemem aileme destek olmak zorundayım şehir dışına gidip gelmem gerekiyor çıkamıyorum tekrar yakalanırım diye polis gbtsinde ya da jandarmaya yakalanırsam zorla götürmek gibi bir durum var mı çünki benim askere gideceğim yerim bile belli bunu şubeyi arayarak öğrendim.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
selami
27 Aralık 2016 22:39
zorla götürmek var mı buna lütfen cevap verirmisiniz ?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Ìsmail
27 Aralık 2016 23:40
Boyum 1.55 santim kilom 40 askere alirlarmi merak ediyorum herkeze teşekkür ederim
 
 
Resim Yüklenemedi
Hasan
01 Ocak 2017 19:37
Durumunu askerlik şubesine gidince anlat kardeşim onlar yardımcı olurlar
 
 
Resim Yüklenemedi
Mehmet
06 Ocak 2017 13:52
Alırlar diye biliyorum
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Okan
29 Aralık 2016 03:54
Ailevi Sartlarim El Vermiyor Demisin Para Cezasi Yersen Ailene Ne Katkın Olacak Para Cezasida Yuksek
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Latif
29 Aralık 2016 18:06
Yok kardeşim zorla götürme gny yakalandım şubeye götürüyorlar bırakıyorlar islemlerini yapıp bırakıyorlar sonra gitmezsen para cezan katlanıyor, her yakalandığında para cezası katlanır. Su varki sen yakalandığında para cezası sürekli katlanıyor buda can sıkıcı bir miktarla karsilasacağın anlamına geliyor , ( ben 2 ay bakaya yakalandım bu sene 1463 tl gidersem şubatta yarıya dusucek gitmessem veyakalanmassam az artacak yok yakalanırsam fazlasıyla katlanacak)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Hüseyin
05 Ocak 2017 18:57
S.a kardeşim bende birşey sormak istiyorum şimdi benimde tecilim31.12.2016 da bitmiş ve 3 gün yoklama kaçağıyım ama 11.01.2017 de polislik sınavına girecegim askerlik şubesine gittim ve görevli bana eger şimdi işlemini başaltırsam bugun hemen askere gidersin dedi aslı varmıdır yoksa belli bi süre sonra mı giderim çünkü 11 inde sınava girecegim
 
 
Resim Yüklenemedi
Latif
05 Ocak 2017 22:37
Yok kardeşim onun demek istediği ilk celp dönemi gidersin demistir. oda şubat celbi, bunun anlamı ocak 11 sınavına girersin 20 21 gibi gideceğin yer belli olur ilk grupta gidersen şubatın başında 2. Grupta gidersen mart başı gider teslim olurdu.
 
 
Resim Yüklenemedi
Hüseyin
05 Ocak 2017 22:54
kardeşim görevliye dedim 11 ocakta sınavım var dedim banane dedi beni o ilgilendirmez dedi sen 3 gün yoklama kaçağısın dedi eger şimdi muayene olursan hemen gidersin dedi ama kaçak olmadan 31 inde gelseydin mayısta giderdin dedi. sen diyorsun ki hemen alamazlar nevşehirliyim ben burda şimdi bile gitmek istesen en yakın mayıs atıyorlar mayıs celbi
 
 
Resim Yüklenemedi
Latif
06 Ocak 2017 01:38
Bende olanı anlatayım sana ben bakayaydim, 2 ay geçmişti tecil biteli, Aralık aayinin ortasında yakalandım islemleri yapıp şubatta askersin dediler yani ha 3 gün ha 2 ay bi farkı yok mantıken . . .
 
 
Resim Yüklenemedi
Hüseyin
06 Ocak 2017 10:09
anladım kardeşim benim sınavdan dolayı yoksa önemli deigl giderim yani bide bir arkadaşımız ben gittim ygs ye başvurduguma dair belge verdim kasıma kadar tecil ettiler demiş aslı varmıdır böyle birşey olabilir mi
 
 
Resim Yüklenemedi
Latif
06 Ocak 2017 12:40
Biliyorum kardeşim sınavın tabiki daha öncelikli sen onu halletmeye bak boşver, arkadasin olayına gelince ya den ziyade onun muhtemelen tecil hakki vardır o yüzden etmişlerdir, çünkü tecil hakki belli bir cercevenin içinde yer alır , dediğim gibi onun hakki vardır o belgede neden olmuştur sen dene şansını bide yas kaç senin
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
tugay
08 Ocak 2017 03:13
Benim ocak 1de tecil bitti bugun eve inzibat gelmis gelsin en kisa sürede demisler ama benim8bintl borcum var subatta degilde mayista gitme ihtimalim nedir çünkü borcu odemem lazim benim pazartesi gitsem şubatta mi yoksa mayista mi alirlar ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Ferhat
09 Ocak 2017 12:16
Merhaba arkadaşlar ben lisans mezunuyum eylülde mezun oldum aralıkta şubeye giderek askere gitmek istediğmi belirttim ancak Şubat döneminde askere alamayız yetişemedin mayısda gönderecez dediler ve muayene filan oldum şimdi ben kesinlikle mayısda mı gidiyorum Şubat da gitme imkanım yok mu?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Murat
11 Ocak 2017 16:58
Bu zorunlu askerlik kalkmalı artık ülkedeki gençlerimiz özgür bırakılmalı paralı askerlik çıkmalı aynı ABD Yada Almanyadakigibi ama türkiyede bedelli askerlik diye bir saçmalıkta var açıkçası parayı ver vatanı satın al diyor adamlar 18bin tl yi ver askere gitme bu demek oluyorki vatanı satın al . açıkçası gitmek istemeyenlere önerim yurtdışından kimlik taleb edin yada yurtdışına kaçın avrupa insan haklarına davada açabilirsiniz hernekadar türkiye takmasada takmak zorundan insan haklarını yoksa büyük cezaya katlanacak en son ise türk vadandaşlığını red edip herngi bir ülkeden vadandaşlık isteyip hayatınızı orada yaşayabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
 
Adınız :
 
 
 
Email :
 
 
 
Mesajınız :
 
 
 
 

"Yorumlarda resim ve youtube videoları paylaşabilirsiniz."

Paylaşmak istediğiniz resmin veya youtube videosunun linkini yorum kısmına yapıştırırsanız ekrana video ve resim basılacaktır.
 

 
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık