Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı - Manisa
 
 


1. ULAŞIM BİLGİLERİ:

a. Kara Yolu:
1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Manisa’da konuşludur. Manisa otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan merkeze belediye otobüs seferleri veya taksi ile ulaşım mevcuttur.  
Otogar Tel.No.: 0 236 231 15 04.

b. Demir Yolu: Manisa-Ankara, Manisa-İstanbul, Manisa-İzmir, Manisa-Uşak, Manisa-Afyon, Manisa-Konya, Manisa-Adana güzergâhlarında trenle ulaşım mevcuttur.
İstasyon Tel.No.: 0 236 231 16 96.

c. Hava Yolu: Manisa ilinde havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı Manisa şehir merkezine uzaklığı 54 km’dir.
Havaalanı Tel.No.: 0 232 455 00 00.
2. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Açık Adresi :
1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Yunusemre/Manisa

b. Telefon No. : 0 236 231 46 33-34 - 231 67 50 - 231 13 64

c. Belgegeçer No.: 0 236 231 69 99


3. SUNULAN İMKÂNLAR:

a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. Araştırma, kişisel gelişim ve güncel gelişmeleri yakınan takip etmesini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda gerekli emniyet tedbirleri alınmış internet bilgisayarları ile istirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır.ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.
4. BİRLİĞE TESLİM OLURKEN

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir. Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır.

Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır.

Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır. Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
16 Ocak 2018 22:42
Web sitesinden yazıldı
Rabbim yar ve yardımcımız olsun..Şubatta teslim olucağım nasipse başka gidecek olan arkadaşlarada Allah kolaylık versin demek isterim
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Temmuz 2018 23:50
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim 5. ayındasın kim bilir usta birliğin nere çıktı:) Hayırlı teskereler yarılamışsın
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Ekim 2018 13:59
Web sitesinden yazıldı
Merhaba KD69 Kasım 1 de teslim oluyorum. 1 inci komd.eğt.tug.k.lığı/manisa merkez acemi ve usta birliğim burası tavsiyelerin nelerdir. İletişime geçebilirsek çok sevinirim.
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Ekim 2018 15:38
Android uygulamasından yazıldı
kardeşim benimkide manisa merkez 0542 696 16 31 burdan yaz tanışalım
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Temmuz 2018 23:48
Web sitesinden yazıldı
Acemi Birliğim: 1 INCI P.EGT.TUG.K.LIGI/MANISA MERKEZ MUV. ÖZELLIGI: (P-001) AVCI (P.MNG.K.ÇVS.) 27.07.2018 Tarihinde birliğe katılıyorum. Herkese hayırlı teskereler.
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Temmuz 2018 16:11
Android uygulamasından yazıldı
Avcı mng çvş ne demektir.
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Temmuz 2018 18:47
Android uygulamasından yazıldı
Manisa merkeze düştüm bende wp gurubu varmı
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Temmuz 2018 00:00
Android uygulamasından yazıldı
Bende manisa merkeze düştüm cuma günü teslim oluyorum
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Temmuz 2018 16:10
Android uygulamasından yazıldı
Avcı mng çvş ne demektir ne iş yapar yardımcı olur musunuz
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Temmuz 2018 00:01
Web sitesinden yazıldı
Avcı Eğitim Taburu (Doğu Kışla) Manga Komutanı Çavuşu oluyor sanırım. Yani Çavuşluk Eğitimi alabiliriz eğer gittiğimizde farklı bir görev verilmezse
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Temmuz 2018 00:18
Android uygulamasından yazıldı
Soal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık