Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı - Sivas
 
 


1. ULAŞIM BİLGİLERİ:

a. Kara Yolu:
5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Sivas’ta bulunmaktadır. Sivas otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı; şehir merkezine 1 km, otobüs terminaline 3 km mesafededir. Otobüs terminalinden il merkezine, belediye ve özel halk otobüs seferleri veya taksi ile ulaşım mevcuttur.
Otogar Tel.No.: 0 346 226 15 90.

b. Demir Yolu: Sivas-İstanbul, Sivas-Ankara, Sivas-Samsun, Sivas-Kars, Sivas-Nusaybin, Sivas-Diyarbakır güzergâhlarında trenle ulaşım mevcuttur. Sivas tren istasyonu il merkezine 2 km mesafede olup, belediye ve özel halk otobüs seferleri veya taksi ile ulaşımı sağlanmaktadır.
İstasyon Tel.No.: 0 346 221 10 91.

c. Hava Yolu: Nuri DERMİRAĞ Havalimanı, şehir merkezine 20 km mesafededir. Ulaşım HAVAŞ otobüsleri ve taksi ile sağlanmaktadır.
Havalimanı Tel.No.: 0 346 223 15 17.2. BİRLİK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Açık Adresi :
5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı/Sivas

b. Telefon No. : 0 346 221 25 75 / 224 69 19 c. Belgegeçer No.: 0 346 225 39 15

3. SUNULAN İMKÂNLAR:

a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır. Sivas şehir merkezinde ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Devlet Hastanesi ve Sivas Numune Hastanesi’nde sağlıkla ilgili muayene ve tedavi imkânları mevcuttur.

ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.


4. BİRLİĞE TESLİM OLURKEN

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir. Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır.

Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır.

Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır. Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
2 Mayıs 2018 01:46
Android uygulamasından yazıldı
Acemiliğim Sivas Merkezde yaptim 45 Gün sicak havalarda Allah yardimciniz olsun Usta birligim Edirne dustu ama Komutanlarimizin sozunden cikmayalim yoksa bir duduk çok bir duduk kalk biz cok yaptik arkadaslar. Simdiden herkeze hayirli tezkereler ????
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Temmuz 2018 20:03
Web sitesinden yazıldı
Sivas merkez benimde kaç gün acemi birliğim burası ağustos b grubu gidiyorum ön lisans mezunuyum nasıl yer iyimi çavuş olabilirmiuim kaç gün acemilik yapılıyor ?
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Temmuz 2018 11:45
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim bende b grubuyum
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Ekim 2018 13:59
Web sitesinden yazıldı
Arkadaşlar yeni gidecek olanlar veya tecrübesi olanlar ulaşabilirmi(dogus_inanjr)instagram
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Kasım 2018 17:04
Android uygulamasından yazıldı
çömel tepeye düşenlerin allah yardimcisi olsun sigara temeltepede öldürmez süründürür
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Nisan 2019 14:07
Android uygulamasından yazıldı
haziranda giden varmi?
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Haziran 2019 18:38
Android uygulamasından yazıldı
ben gidiyom
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Mayıs 2019 22:36
Web sitesinden yazıldı
agalar 99 2 b grubu olarak gidiyorum varmı WhatsApp grubu falan
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Haziran 2019 02:32
Android uygulamasından yazıldı
kardeş ayın kacinda teslim olucan bende oraya gidiyom
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Haziran 2019 23:26
Android uygulamasından yazıldı
allah yardimciniz olsun kardeşim sivasta 35 gun acemilik yaptim mahvoldum tez zamanda allah kurtarsın:)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Kasım 2019 13:14
Android uygulamasından yazıldı
Aralıkta gidecek olan var mı?
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Kasım 2019 22:54
Android uygulamasından yazıldı
ben kardeşim.
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Kasım 2019 22:56
Android uygulamasından yazıldı
05427748292 yaz bana kardesim
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Şubat 2020 04:39
Android uygulamasından yazıldı
Acemi birligim Sivas merkez usta birligi nereler çıkıyor bilgisi olan yazarsa sevinirim teşekkürler
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık