Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
amasya 15.piyade eğitim tugayı 12.alayda askerlik
 
 
Askerliğimi 2016'da yaptım sizlere acemi birliğim olan Amasya 15. Piyade eğitim tugayı hakkında fikriniz olması amacıyla biraz acı şeyler paylaşacağım. 12. ALay 2. tabur 2. bölüğünde acemi olarak 23 gün geçirdim. 58 kişilik koğuşlara sahiptik ve yatak aralarından bir kişi zor geçerdi. Dolaplarımız 1960 Türkiyesinden kalma demir ve paslı dolaplardı. Bölüğümüz refüze bölüğüydü ve ilk kez kısa dönem olarak bizi göndermişlerdi. Kendin jiletleyenler, akli dengesi bulunmayanlar mı dersiniz doluydu. 8 lavobada sabahları 400 adam traş olmaya çalışırdık. Kaloriferler 2 yada 3 kez yandı. Pislikten herkes hasta oluyordu. Doktora çıkabilmek için isminizi alıyorlar ve ağır olanlar kamelyada hizmet veren doktora gidebiliyordu. Ayağı su toplayan, topallayan adamları uygun adımla doktora götürüyorlardı ki bu trajikomikti. İstirahat alan adamlara koğuş paspaslatıyorlardı. Yemekleri özel bir şirket hazırlıyordu. O kadar yoruluyorduk ki ne çıkarsa yiyorduk. Tablodlar leş gibiydi. Yıkanmalarına özen gösterilmezdi. Öğlen yediğinizi akşam tabloda açıkca görebilirdik. Tugayda pide ve lahmacun satışı bulunması bi artıydı. Sürekli araçla döner satışı yapılırdı. Amasyanın havası inanılmaz soğuktu, kat kat giyindiğimi ve hala üşüdüğümü hatırlarım. Komutanlar sığır güder gidi davranırdı. Haftada 2 kez 15 dk duş hakkımız mevcuttu. Sıraya sokulur ve duş sıramızı beklerdik. Tabi kapıda oldukça üşüyorsunuz. İçeride 80 duş bulunurken 60 tanesi çalışırdı. İçeri alınan askerler sağlam duş ararken birbiriyle kavga eder ve duş zamanının büyük bölümünü bu şekilde kaybederlerdi. Eğitim de çok zorluk çıkarılmadı daha çok pratik bilgiler anlatılırdı. Tabi biz ayakta beklerdik saatlerce. Günde ortalama 5-6 iştima alınırdı. Bazen usta askerler can sıkıntısına bile toplardı. En az 1 saat beklerdik. Çök kalk yapmaktan dizlerimiz artık tutmazdı. Açıkca söylemek gerekirse dehşete düşmüştük oradaki arkadaşlara. Bizim ve birkaç bölüğün bu şekilde olduğunu usta birliğinde duyduk. Bazı bölükler yatış yeriymiş.Mıntıka yapmaktan imanımız gevremişti. Heryere ördekler gibi bir arada rap rap götürülüyorsunuz komik oluyor. Yemek sırası, duş sırası, kantin sırası derken bi süre sonra sıra beklerken kendinizi kaybediyorsunuz. Umarım Amasya'ya düşen arkadaşlar bizim bölüğümüzde askerlik yapmaz iyi niyetinde bulunayım.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 6
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Nisan 2017 19:21
Web sitesinden yazıldı
Herşey senin istediğin gibi olsaydı askerliğin ne anlamı kalacaktı kardeşim? Hala askerliğin amacını bilmeyen insanlar var. Askerlik kişiyi gerek psikolojik gerek fiziksel gerek ruhsal olarak en zor şartlara hazırlamaktır. Yanlış anlarsın veya anlamazsın umrumda değil ama orası asker ocağı ananın kucağı değil gelip burda askeriyeyi aşağılayamazsın.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Nisan 2017 18:30
Web sitesinden yazıldı
insanları askerre aldın hadi bu çektirelen işkence nedir bari temiz yemek yatak verin muz cumhuriyeti
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 6
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık