Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
amasya 15.piyade eğitim tugayı 12.alayda askerlik
 
 
Askerliğimi 2016'da yaptım sizlere acemi birliğim olan Amasya 15. Piyade eğitim tugayı hakkında fikriniz olması amacıyla biraz acı şeyler paylaşacağım. 12. ALay 2. tabur 2. bölüğünde acemi olarak 23 gün geçirdim. 58 kişilik koğuşlara sahiptik ve yatak aralarından bir kişi zor geçerdi. Dolaplarımız 1960 Türkiyesinden kalma demir ve paslı dolaplardı. Bölüğümüz refüze bölüğüydü ve ilk kez kısa dönem olarak bizi göndermişlerdi. Kendin jiletleyenler, akli dengesi bulunmayanlar mı dersiniz doluydu. 8 lavobada sabahları 400 adam traş olmaya çalışırdık. Kaloriferler 2 yada 3 kez yandı. Pislikten herkes hasta oluyordu. Doktora çıkabilmek için isminizi alıyorlar ve ağır olanlar kamelyada hizmet veren doktora gidebiliyordu. Ayağı su toplayan, topallayan adamları uygun adımla doktora götürüyorlardı ki bu trajikomikti. İstirahat alan adamlara koğuş paspaslatıyorlardı. Yemekleri özel bir şirket hazırlıyordu. O kadar yoruluyorduk ki ne çıkarsa yiyorduk. Tablodlar leş gibiydi. Yıkanmalarına özen gösterilmezdi. Öğlen yediğinizi akşam tabloda açıkca görebilirdik. Tugayda pide ve lahmacun satışı bulunması bi artıydı. Sürekli araçla döner satışı yapılırdı. Amasyanın havası inanılmaz soğuktu, kat kat giyindiğimi ve hala üşüdüğümü hatırlarım. Komutanlar sığır güder gidi davranırdı. Haftada 2 kez 15 dk duş hakkımız mevcuttu. Sıraya sokulur ve duş sıramızı beklerdik. Tabi kapıda oldukça üşüyorsunuz. İçeride 80 duş bulunurken 60 tanesi çalışırdı. İçeri alınan askerler sağlam duş ararken birbiriyle kavga eder ve duş zamanının büyük bölümünü bu şekilde kaybederlerdi. Eğitim de çok zorluk çıkarılmadı daha çok pratik bilgiler anlatılırdı. Tabi biz ayakta beklerdik saatlerce. Günde ortalama 5-6 iştima alınırdı. Bazen usta askerler can sıkıntısına bile toplardı. En az 1 saat beklerdik. Çök kalk yapmaktan dizlerimiz artık tutmazdı. Açıkca söylemek gerekirse dehşete düşmüştük oradaki arkadaşlara. Bizim ve birkaç bölüğün bu şekilde olduğunu usta birliğinde duyduk. Bazı bölükler yatış yeriymiş.Mıntıka yapmaktan imanımız gevremişti. Heryere ördekler gibi bir arada rap rap götürülüyorsunuz komik oluyor. Yemek sırası, duş sırası, kantin sırası derken bi süre sonra sıra beklerken kendinizi kaybediyorsunuz. Umarım Amasya'ya düşen arkadaşlar bizim bölüğümüzde askerlik yapmaz iyi niyetinde bulunayım.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 6
 
Resim Yüklenemedi
11 Ağustos 2018 23:48
Web sitesinden yazıldı
Selam aleyküm arkadaşlar bende 98/3 B grubu Amasya Konyadan geleceğim
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Ağustos 2018 17:49
Web sitesinden yazıldı
Selam arkadaşlar bende 97/3 b grubuyum istden gelicem 11 eylül teslim wp grubu kurduysanız benide dahil eder misiniz? 05344314765
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ağustos 2018 21:02
Web sitesinden yazıldı
Eylülün. 10 da gidiyorum.bende 05434433723. Wp gruba eklermisiniz
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 6
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık