Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
isparta 40.piyade eğitim ve tatbikat merkez kmt. askerlik tecrübeleri
 
 
Acemiliğimi, isparta 40piyade eğitim ve tatbikat merkez komutanlığına yaptım. Tecrübelerimi aşağıda aktaracağım.

Tecrübeler :

İlk gün
Nizamiye kapısından içeri giriyorsun, Nizamiye kapısından içeri girdikten sonra yaklaşık olarak 4 saat imza evrakları aşı sırası ve Tim de misin yoksa Münferit misin onun sırasını bekliyorsun. Nizamiye kapısından içeriye girene kadar yani Koğuş bölgesine girene kadar toplam 37 ya da 40 kere imza atıyorsun ama ne yaptığını bilmiyorsun.

Eğitim ve Bölük Hakkında
Ikinci Tabur 2. Bölük de yapacak olan arkadaşlar mükemmel komutanlar vardı ama 97 2 tertip ile birlikte hepsi tayinleri çıktı Yani mükemmel komutanlar size denk gelmedi Şimdikiler nasıl bilmiyorum Isparta'da iki şey canınızı çok sıkacak bir içtima içtima da şöyle canınızı sıkacak neden beklediğinizi bilmiyorsunuz ne için beklediğinizi bilmiyorsunuz sırf beklemek için bekliyorsunuz sabır deneniyor ikincisi intikal. birinci intikal 8 saat sürüyor, ikinci intikal 24 saat sürüyor 12 kilometre. üçüncü intikal 16 kilometre ve üç gün dağda kalıyorsunuz. üçüncü intikal de sizi en çok zorlayan şey bir yürüme mesafesi dik bir Yamaç dik bir Yokuş ve sırtınızda en az 40 kilo çanta her şunu da söyleyeyim hava soğuk olur Parka giyme Sizsiniz ama cayır cayır yanar Park'a girersiniz Öyle de bir mantığı var çok sıcak zamanda gidiyorsunuz.

Telefon Konusu
97/3 Allah yardımcınız olsun Isparta'da Batı yok Ya rdm ya refüze olursan kurtulursun Aksi takdirde Doğu seni bekler şunu unutmuşum şunu da söyleyeyim Telefon yasak derler arama var derler telefonları teslim edin derler Ama herhangi bir arama yapmazlar Telefon serbest dilediğince kullan nöbette uyuma Tokat yersin tekme yersin rezil ederler Isparta dikenli teller gelme Torun gelme Torun seni de si..krler :) 97/2 Çiçekdağlı Şırnak tan Selam Olsun.

TUGAY KOMUTANI CANDIR GERİSİ HEYECANDIR. KORKMA ISPARTA DA ASKERLİK 2 SEY ZOR DİGER HERŞEY KOLAY VE KEYİFLİ.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Temmuz 2017 17:47
Web sitesinden yazıldı
Bilgiler için teşekkürler. bir kaç soruya daha cevap verebilir misiniz? 1- yemekleri nasıl ve kimler yapıyor? 2- Yemekhane dışında yemek yapan yer var mı? 3- Birlik ne kadar büyük kaç asker barındırıyor? 4- Buraya acemiliği düşenlerin genelde usta birliği nereye çıkıyor?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Temmuz 2017 17:57
Web sitesinden yazıldı
bilgi için teşekkürler beklemedeyiz bakalım neresi çıkıcak bize
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Temmuz 2017 13:02
Web sitesinden yazıldı
Bilgiler için teşekkürler güzel bir yazı olmuş. Bende Isparta çıkar diye dua ediyorum inşallah.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Temmuz 2017 13:23
Web sitesinden yazıldı
1- yemekleri mükemmel denilmez yemekleri özel şirket yapıyor ama yemekleri lezzetli sayılır yeniliyor yani ve her 2 günde bir tatlı cıkıyor merak etmeyin bol bol yemek var :) 2 - yemekhane harici yemek yapan yok Yer yok kantin var orada Tost hamburger mevcut kola makinaları var Bir buçuk TL atıyorsun kola alıyorsun. Bozuk para yanınızda getirin karta atip da alabilirsiniz ama cok sıra oluyor :) 3- Birlik 50000 dönüm arazi konu vardı toplam askeriye kapasitesi 10000 kişi Bayağı büyük ve geniştir. 4-Rdm ve refize olmaz isen Genelde Dogu Şırnak Hakkari Siirt Selam eder Allah Yardımcınız olsun inşallah. 97/2 Şırnak ????????????
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Temmuz 2017 17:35
Web sitesinden yazıldı
Gittikten sonra rdm veya refuze olabiliyomusunuz eksileri nelerdir?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Ekim 2017 00:31
Android uygulamasından yazıldı
1 Kasımda Teslim olucam inşallah. benim gibi hem acemi hem de usta birliğini İsparta 40. piyade eğitim alayinda ( kisa dönem ) yapacak olan var mı ?
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Ekim 2017 23:51
Web sitesinden yazıldı
Var arkadaşım 05076653565 grup oluşturalım inş
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Ekim 2017 00:54
Android uygulamasından yazıldı
birkaç gün sonra teslim olucaz zaten grup oluşturmaya gerek var mı ki ? 0546 813 4004 varsa bir grup dahil olalım yine de .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık