Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
isparta merkez terörle mücadele alayı acemilik tecrübeleri
 
 
Merhabalar 97/1 tertip olarak ve acemiliğini ıspartada yapmış bir asker olarak sizlere 40.piyade alayı hakkında en taze bilgileri sunmaya geldim.

Her celp binlerce piyade ve komando yetiştiren bu alayı elbet birileri araştıracakdır. Öncelikle sağda solda yazılan yazıları okuyup gözünüzü korkutmayın boşa. Ben öyle yapdım bu yazıyıda bu yüzden yazıyorum. Burdan büyük oranda doğu yolcususunuz ama benim gibi tim halinde kıbrıs yolcusu veya rdm timindeyseniz tek olarak batı illerinede gidebilirsiniz. Biraz şans işi yani.

Piyade olsanızda komando eğitimi alırsınız. Komando fazla yoktur ama usta birliği hemen herkes komando çıkar. Hudutlar hariç.

Isparta gülleri ve intikalleriyle güzeldir hele intikal dönüşüleri verilen bir günlük istirahatler paha biçilmezdir. Her acemi birliğinde olduğu gibi burdada sorumluluk alan adam uğraşır almayın sorumluluk. Tek kazancınız çift çarşı olur. Bizdede çarşıları ihbarlardan sebep kitlemişlerdi onuda alamadık anlicaniz.. Eğitimleri tecrubeli uzman çavuşlar verir. Burdan çıktıkdan sonra eskisi gibi olmıyacaksınız bundan emin olabilirsiniz.

İçeride takoz dediğimiz kamerasız telefon kullanılır sadece. Tabi androitde sokmak zor değil. Ama yakalatırsanız 15 gün uzatirlar acımazlar. Kavga dövüş tartışma sürtüşme olmazsa rahatca bitirirsiniz acemiliğinizi. zaten dayak olayı bitmiş durumda askerde.son gün size birde komutanlar hakkındaki görüşlerinizi yazdırırlar.

Hırsızlık olayi nadir olsada olur bavulunuza kilit alın. Yanınızda giderken sade iç çamaşırı ve traş bıçaği almanızı tavsiye ederim. Bunlarida veriyorlar ama iyi değil. Çarşılarada teslim olduğunuz kıyafetlele çıkarsınız. Yanınıza başka birşey almayın gelirken. Çünkü dönerken askeri mazlemeler zaten ağır zorlanırsınız. Sayısal verileri güvenlik icabı vermedim ne olur ne olmaz. Sonuç olarak ısparta güzel biryer. Zamanda öyle veya böyle geçiyor.

Yeni giden arkadaşlara şimdiden hayırlı tezkereler.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Temmuz 2017 01:27
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim bende ıspartaya düştüm avcı piyade mng.k.çvş olarak yapacam yanlız herkesin sülüs kağıdında taburu ve bölüğü yazıyor ama benim sülüs kağıdımda ne tabur nede bölük yazıyor sadece ısparta merkez/ısparta merkez yazıyor tam olarak ne olacam acaba bi yardımcı olurmusunuz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
16 Temmuz 2017 08:56
Web sitesinden yazıldı
97/1 normalde ama 97/3 gidiyorum isparta 40. Piyade Eğitim alayına düştüm. Piyade Avcı(P.MNG.K.CVŞ) olarak görünüyorum usta birliği cavus olarak mı gidiyorum bi aciklik getirirsen iyi olur
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Temmuz 2017 14:38
Web sitesinden yazıldı
banada acemilik ıspartaya çıktı terörle mücedele ve tatbikat merkezi 40. piyade eğitim alanı..Acemilik ıspartada 75 gün yazıyo siz kaç gün yaptınız?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Mayıs 2017 00:18
Web sitesinden yazıldı
Er piyade olarak yapıyorum lise okumadım usta birliğinde komonda olurmuyun sizce doğu kesin zaten
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Nisan 2017 17:50
Web sitesinden yazıldı
Ben bunu soylemzsem icinizde kalacak ISPARTA MERKEZ 35 CM HERKES :Djkja
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Nisan 2017 16:04
Web sitesinden yazıldı
Dagitim yerlerinde tim olarak doguda coktu istanbul canakkale gökçe ada gidende var .burde münferit kol olayi var gidince gorursunuz cogunluk dogu kardes islemi (aileden doguda yapan varsa haric) ve sansli olan bir iki kisi disinda kendinize aklinaza gelecek dogu illerinde yer sec hazirla kendini
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Nisan 2017 10:32
Web sitesinden yazıldı
Emre kanka 2/1 2.takım ;)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Nisan 2017 13:48
Web sitesinden yazıldı
Simdi nasil girdigin gibi cikamiyosun ne gibi degisiklikler oluyo bide ne egitimleri yapiyosunuz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Nisan 2017 09:44
Web sitesinden yazıldı
Acemi birliğine giderken normal kamerasız telefon götürmekte sakınca yok yani
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Nisan 2017 01:26
Web sitesinden yazıldı
verdiğiniz değerli tecrübe bilgisi için teşekkürler.
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık