Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
İzmir gaziemir personel okulu asteğmen askerlik tecrübeleri
 
 
arkadaşlar personel asteğmen adayı öğrenci olarak 3 ay gaziemir personel okulunda acemilik süreci geçirdim. bu süreçte yaşadıklarım ve size vereceğim bilgiler sayesinde rahat edebileceğinizi düşünüyorum.

Öncelikle rahat edebilmek adına bir ekip ve birlik ruhuyla hep birlikte hareket edebilmeniz gerekiyor.İçtimalara hiçbir zaman geç kalmayıp,içtima anında da ses çıkarmadan komutana sayı verirseniz yaşayacağınız çoğu sorun ve alacağınız cezalar geride kalır. en önemli konulardan biri bu.

Onun haricinde her sabah mutlaka traş olun ve botlarınız boyayın,odanızı çıkarken söylenen şekilde bıraktıgınız sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Sizi çok zorlayıcı bir eğitim süreciniz olmayacak.

Eğitim Süreci
İlk ay temel askerlik eğitimi ve yürüyüşle geçecek.Sonraki iki ay ders ve spor ağırlıklı olacak. Dersler çok kolay ve geçmek çok basit.3 ay uzun bir süreç,biraz kendinizi verip spor yaparsanız fazla kilolarınızdan kurtularak asıl görev yerinize gidebilirsiniz.

Komutanlar nasıl?
Komutanlar çok iyi ve yaptıkları her şeyi izah ederek açıklayarak yapıyorlar,kafada soru işareti bırakmıyorlar.Unutmayın iyi komutan kötü komutan yoktur,iyi grup kötü grup vardır. Onlar sizin aynanızdır,siz nasıl davranırsanız onlar da ona göre vaziyet alır.Disiplinsizlik olursa çok güzel yöntemlerle disiplini sağlarlar :) ama akıllı olursanız sizi çok sıkmazlar rahat bir 3 ay geçirirsiniz.

Bir takım temel sorular ve cevaplar

Yemekler Nasıl?
Yemekler dışardan özel firma tarafından getiriliyor.kahvaltı biraz yetersiz diğer öğünler güzel. Yemekhane dışında tost pizza hamburger yapan kantinler var.
 
Birlik ne kadar büyük?
Birlik oldukça büyük ancak personel asteğmenler ayrı bir binada kalıyor ve sayıları yaklaşık 100 kadar.
 
Usta birliği nerelere çıkıyor?
Usta birliği değişiyor.buraya düşenlerin çogu askerlik şubelerine başkan olarak gidiyor.söz konusu askerlik şubeleri olunca da türkiyenin dört bir yanına gönderiliyoruz.
 
Sosyal imkanlar ve gazino nasıl?
Kışla oldukça büyük ve sosyal imkanlar güzel.mehmetçik kantininde çogu imkan var,gazinomuz da güzel bilardo masa tenisi tv vs her şey var.
 
Cami var mı?
Mescit var evet büyükçe.
 
Hangi Bankamatik(Atm) var?
Ziraat atm si var içerde sadece

Gaziemir Personel Okulu ile Gaziemir Ulaştırma Komutanlığı aynı yerde mi?
Aynı yerdedir. Tuğgeneral Süleyman Önder Kışlasında. ulaştırma,personel ve eğitim merkez komutanlıgı adı altında aynı çatıdadır.

Söyleyeceklerim bu kadar sorusu olanlar yorum kısmında sorabilir

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
3 Ağustos 2017 00:09
Web sitesinden yazıldı
Bilgiler için teşekkürler. bir kaç soruya daha cevap verebilir misiniz? 1- Yemekleri nasıl ve kimler yapıyor? 2- Yemekhane dışında yemek yapan yer var mı? 3- Birlik ne kadar büyük kaç asker barındırıyor? 4- Buraya acemiliği düşenlerin genelde usta birliği nereye çıkıyor? 5- Kışla nasıl? Gazinosu nasıl? Sosyal imkanları iyi mi? 6- Cami var mı? 7- Hangi bankamatik Atm'leri var? 8- gaziemir personel okulu ile gaziemir ulaştırma komutanlığı aynı yerde midir?
 
 
Resim Yüklenemedi
3 Ağustos 2017 00:12
Web sitesinden yazıldı
1-yemekler dışardan özel firma tarafından getiriliyor.kahvaltı biraz yetersiz diğer öğünler güzel. 2-yemekhane dışında tost pizza hamburger yapan kantinler var. 3-birlik oldukça büyük ancak personel asteğmenler ayrı bir binada kalıyor ve sayıları yaklaşık 100 kadar. 4-usta birliği değişiyor.buraya düşenlerin çogu askerlik şubelerine başkan olarak gidiyor.söz konusu askerlik şubeleri olunca da türkiyenin dört bir yanına gönderiliyoruz. 5-kışla oldukça büyük ve sosyal imkanlar güzel.mehmetçik kantininde çogu imkan var,gazinomuz da güzel bilardo masa tenisi tv vs her şey var. 6-mescit var evet büyükçe. 7-ziraat atm si var içerde sadece 8- evet aynı yerde. tuğgeneral süleyman önder kışlasında. ulaştırma,personel ve eğitim merkez komutanlıgı adı altında aynı çatıda
 
 
Resim Yüklenemedi
3 Ağustos 2017 00:18
Web sitesinden yazıldı
verdiğiniz değerli cevaplar için teşekkürler. Bu bilgileri başlığınıza ekleyerek güncelledik.
 
 
Resim Yüklenemedi
3 Ağustos 2017 00:19
Web sitesinden yazıldı
rica ederim iyi çalışmalar kolay gelsin
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Ekim 2017 23:48
Web sitesinden yazıldı
Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür eder. Birkaç sorum olacaktı. Gaziemirde Ulaştırma sınıfına bağlı olarak yedek subay oldum. Bu sınıfta ne görevi üstleniyorum? Acemilik kaç ay ve acemilikten sonra hangi görevle nerelere gidebilirim acaba?
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ekim 2017 23:24
Web sitesinden yazıldı
Memleket nerrsi
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Mart 2018 13:18
Web sitesinden yazıldı
Selam görüşebilir miyiz genç osman
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Ekim 2017 00:01
Web sitesinden yazıldı
97/4 gidenler varsa yazabilir mi arkadaşlar ? 13 Aralık’ta Gaziemir Ulaştırma Pers. Eğt. Komutanlığına teslim oluyorum Allah nasip ederse. Gitmeden gideceklerle beraber bi whatsaap grubu kurabiliriz
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Ekim 2017 23:24
Web sitesinden yazıldı
Yedek subay mi seninde kardesim
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Kasım 2017 03:26
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim Yunus Emre Şensoy 15 Aralık teslim oluyorum bende gaziemir izmir Ulaştırma Pers. Eğt. Komutanlığı wp grubu kurarsanız benide ekleyebilirsiniz yunusensoy@mail.com burdan ulaşabilirsin.. :)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Şubat 2018 00:42
Web sitesinden yazıldı
Kısa dönem usta birliğinde buradayım. Güzel İzmir'imi görmek nasip oldu.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Nisan 2018 17:32
Web sitesinden yazıldı
Personel yedek subay olarak buraya çıktı askerliğim. Eğitim kaç gün sürüyor, ne yapılıyor, boş zaman oluyor mu ve telefon sokabiliyor muyuz? Ayrıca eğitim bitince ne gibi görevler yapıyoruz ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Temmuz 2018 00:50
Web sitesinden yazıldı
Öncelikle bilgilendirmen için teşekkür ederim. İçeriye Android telefon sokabiliyormuyuz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Ekim 2018 14:20
Web sitesinden yazıldı
acemi birliği burası çıkan varsa eklesin beni haberleşelim https://www.facebook.com/profile.php?id=100012221191285
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık