Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerde mantık arama, yaşanmış bir hikaye
 
 
Askere teslim olduktan sonra sürekli askerde mantık arama lafını etrafınızdaki askerlerden işitirsiniz. Bende çok işittim ve askerde yaşadığım bir anıdan sonra bende fazlası ile bu lafı kullanmaya başladım.
 
Şöyle ki, kış günü kar kalınlığı 20 cm'ye kadar ulaştığı bir zamanda alay komutanı koğuşlardaki sıcaklığı denetlemeye gelecekti ve gelmeden bölük komutanlarına bunun haberi geldi. Tabi bizim koğuşlardaki kaloriferlerde her zaman ki gibi çalışmıyorlar. Alay komutanı koğuşların sıcaklık kontrolünü yapacak ona göre istenilen seviyede değilse bölük komutanına fırça atacak.
 
Bölük komutanımız uzun boylu bir çavuş'a görev veriyor alay komutanının geldiğini görür görmez koğuşa gidip termometreyi nefesi ile ısıtıp derecesini yükseltmesi söylüyor. Alay komutanını gören çavuş hemen koğuşa gidiyor ve termometrenin derecesini nefesi ile artırıyor. Alay komutanı koğuşa geliyor koğuş buz gibi ama termometre oda sıcaklığını gösteriyor komutan alay komutanı termometreye bakıyor geçer not veriyor ve çıkıyor.
 
İşte burada askerdeki mantık arama lafı bende anlam kazanmıştı. Hava soğuk koğuşta askerler üşüyor bölük komutanı alay komutanını kandırmaya çalışıyor, alay komutanı buz gibi koğuşta termometereye bakıyor koğuşun sıcaklığını aldırmıyor, olan üşüyen askere oluyor.
 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Askerde Kaç Aşı Olunuyor
 
Askerde Silsile Yolu
 
Askerlik Yerim Belli Oldu Ne Yapmalıyım
 
Hastahanede Yatarsanız Askerlikten Sayılır
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Eylül 2015 21:15
Web sitesinden yazıldı
yaw kusura bakmada o kendini bilmez komutancıklar akılları sıra uyanıklık yapmışlar yaw bu adalet mi birde bunun gibi üçkağıtçı komutancıklar ülkesini devletini dinini koruyacak hadi alay komutanın bilmedi yaradan da mı bilmiyo.. yazık
 
 
Resim Yüklenemedi
16 Kasım 2019 02:16
Android uygulamasından yazıldı
ne dedin
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Ekim 2017 14:40
Web sitesinden yazıldı
Allah bunun cezasını çıkartacaktır eminim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık