Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerde Sınav İzni
 
 

Er ve erbaş olarak askerlik görevini yerine getirirken sınav belgelerini ibraz etmeleri halinde kpss, ales, yds, açıköğretim fakültesi sınavı, master sınavı, öss, lys, ygs, polis okulu, gümrük müşavirliği,  uzman erbaş ve uzman jadarma sınavları, doktora sınavları ve telafisi mümkün olmayacak hak haybına neden olabilecek diğer sınavları için yasal izinden yeterli olacak izin verilmektedir.

 

Bu konuda er ve erbaş yasal hakları cep kitapçığındaki kanun maddesinde şu şekilde belirtilmektedir;

"Erbaş ve erlere, silah altına alındıktan sonra terhis oluncaya kadar sınav belgelerini ibraz etmeleri halinde; açıköğretim fakültesi sınavı, mastır sınavı, ÖSS sınavları, polis okulu, uzman erbaş ve uzman jandarma sınavları, doktora sınavları ve telafisi mümkün olmayacak hak kaybına neden olabilecek diğer sınavlar için sınav süresince, izin veremye yetkili personel tarafından yasal izninden yeterli izin verilir (KK Devamlı Emirler Muhtırası)."

 

Sınav belgeniz ile sınav tarihinden ortalama 1 hafta önceden komutanınıza sınav girmek için izin istediğinizi belirtirseniz sınav için gerekli izni vermektedir. Sınav dışında bilisayar başında yapacağınız tercihler içinde acemi iken komutan izin vermektedir. 

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Askere Vefat İzni
 
Askerde Doğum İzni
 
Kısa Dönem Askerlik Uzadı mı?
 
Yeni Üniversite Mezunu En Erken Celp Dönemi
 
Askere Giderken Kıdem Tazminatı Veriliyor mu?
 
Askerde Yol İzni Nasıl Hesaplanır
 
Asker Evci İzin Hakkı Nasıl Olur
 
ablamın eşi yani eniştem evci iznine cikarabilirmi?
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 8
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
31 Aralık 2014 16:31
Web sitesinden yazıldı
sayın admin! peki ya misalen kpss ye girmesi gereken bir asker gönderilmezse sınava bunun yaptırımı ne olur komutanı veya bi başkası açısından?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Aralık 2014 20:16
Web sitesinden yazıldı
Nişanlım sınav için izin alacak acemi birliğinde şimdi..2 gün izin aldı diyelim askerlik 2 gün geç mi bitecek ya ni..teşekkürler
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
19 Aralık 2014 10:47
Web sitesinden yazıldı
Slm admin doguda astegmen im ve temmuzda bayram tatilini izin suremden dusurtmeden nasil kullanabilirim
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
18 Aralık 2014 18:28
Web sitesinden yazıldı
ya izin bitmişse askerin ozaman ne olcacak
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Aralık 2014 19:13
Web sitesinden yazıldı
Benim de 19 aralıkta birliğime teslim olmam gerekiyor. Fakat 29aralıkta polislik mülakatım var. Katılacağım birliğimi aradımda görevli bayan izin alamayabilirsin dedi(mülakatım farklı ilde olacağından) 10gün birliğime geç teslim olmam durumumda ne gibi sorunla karşılaşabilirim acaba.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Aralık 2014 22:17
Web sitesinden yazıldı
öncelikle bilgi paylaşımınızdan ötürü teşekkür ederim. fakat bir kaç sitede şu yazıyla karşılaştım kendimde 17 aralık da teslim olup 3 ocakta mülakatım var. - yazı aynen şöyle muvazzaf asker ve askeri öğrenciler acemilik süresince yemin etmeden herhangi bir şekilde izn verilmemektedir. ta ki 1. derece yakınız ölüm gibi durumlar hariç.. bu yazıyı bi kaç sitede gmrdüm
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Aralık 2014 22:41
Web sitesinden yazıldı
17.19aralık kutahya teslim tarihim ayın 29u ıstanbul pomem sınavım var tam bir hafta oluyor zaman yeterli midir sonuçta iki gün hafta sonu demk geliyor ve son 4gün kalıyor 1günde yol 3gün içinde yazıma cevap alabilir mıyım ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Aralık 2014 04:27
Web sitesinden yazıldı
17-19 aralıkta teslim olmam gerekiyor askerliğim antalyada 5 ocakta da pomem var o da balıkesirde ben napıcam bilemedim gitmeme izin verirler değil mi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
21 Ağustos 2014 15:48
Web sitesinden yazıldı
iş sağlığı güvenliği sınavına kayıt olacam ama sınav tarihi 27 aralık ben kasımda kısa dönem askere gitcem bu sınav için izin alabilirmiyim sınav sadece ankarada oluyor ayrıca başka şehirde asker olma durumum cok yuksek ankarada ikamet ediyom cunku.
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 8
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık