Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Uzun Dönem Asker İzin Süresi Kaç Gündür
 
 

Uzun dönem askerlik  süresi 12 aydıır. Devlet her ay için 2 gün izin hakkı vermektedir ve bu izin askerlikten sayılmaktadır. Uzun dönem askerin 12 ayda toplam 24 gün izin hakkı bulunmaktadır. Bu izin hakkından 21 günü normal herhangi bir mazeret göstermeksizin istediğiniz takdirde kullanacabiliceğiniz izindir. Kalan 3 gün ise mazeret iznidir herhangi bir mazeret belirtmezseniz bu izni kullanamazsınız. Son zamanda kadar askerin herhangi bir mazeretli şekilde izin kullanması gerektirdiği bir durum olur diye bu izin mazeret belirtilerek kullanılmak üzere ayrılmıştır.

Bir diğer husus ise aynı sene içerisinde 1 kere yol izni verilir. Örnek; 2018 yılında bir kere izin kullandınız ve ekstra yol izni verdiler. 2018 yılı  içinde ikinci kere izne gidecekseniz yol izni verilmiyor. Yeni yıla girdikten sonra veriliyor.

Yol izni konusunda bilgi almak için ise makalemiz  yol izni.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Askerde Uzun Dönem Tertip Lakapları
 
Hava Değişimi Süresi Düştü mü?
 
Uzun Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
 
Uzun Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Askerde Devrecilik, Tertipcilik Nedir?
 
Askerlere Ücretsiz Uçak Bileti Veriliyor mu?
 
Askerde Dayak Var mı? 2014
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 4
 
Resim Yüklenemedi
21 Kasım 2018 08:31
Android uygulamasından yazıldı
Arkadaşlar Ben 1998/1 has devreyim benim içerde 6 gun izinim var ben 21 aralıkta izine çıkmak istiyorum 6 gunu kullandiktan sonra rapor almak istiyorum. 1.Ozel hastane raporu gecerlimidir? 2.Yada Aile hekimi raporu Gecerlimidir? Bide benim bu 30 gun rapor 6 gun izinden sona içeride 6 gün eksik hizmetim kaliyor 3. Birligime geri gitmek zorundamiyim ? LUTFEN ACIL BI ACIKLAMA YAPIN
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 4
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık