Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerde İkiz Kardeş İle Aynı Yere Düşmek
 
 

Askere ikiz kardeşiniz ile aynı dönemde gidiyorsanız acemiliğiniz farklı yerlerde olabilir bu duruma müdahale edemezseniz fakat usta birliğinizi yazacağınız dilekçe ile aynı yere ayarlama hakkınız bulunmaktadır. Acemilik yaptığınız bölükte dilekçe yazarak diğer ikiz kardeşinizin usta birliği ile aynı yere düşmek istediğinizi arz ettiğiniz takdir de devlet size bu imkanı verecektir.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Askerlere Ücretsiz Uçak Bileti Verilen İller
 
Kısa Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
 
Uzun Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
 
Askerlik Yerim Belli Oldu Ne Yapmalıyım
 
Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Uzun Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Askere Giderken Yol Parası Veriliyor mu?
 
Askerlere Ücretsiz Uçak Bileti Veriliyor mu?
 
Askere Giderken Kıdem Tazminatı Veriliyor mu?
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Ocak 2015 20:38
Web sitesinden yazıldı
benim ikizim var acem birligimiz farklı yerlere düştü usta birlginde aynı yere gitmek için dilekçe vermeyi düşünüyorum aynı yere gitmek için yalnız onun acemi birligi 75 gün benim ki 45 günusta birlginde nasıl birlişecez insallah anlatabilmişimdir:)
 
 
Resim Yüklenemedi
17 Mayıs 2015 11:45
Web sitesinden yazıldı
95/2 tertip döneminde ikiz çocuklarım 14 mayıs 2015 tarihinde Gaziemir ve Etimesgut a ayrı yerlere acemi birlik görevlerine başladılar . Tek yumurta ikizleri olduğu için ayrı kalmaları çok zor , usta birliğini aynı yerde yaptırmak istiyoruz, Gaziemir 15 gün önce erken bitecekmiş , bu yüzden ne yapmamız gerekir? Hangi evraklar lazım? Bir de ikiz raporu istemişler bunu nerden almak gerekir? Bilgi verirseniz seviniriz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Mart 2015 15:45
Web sitesinden yazıldı
ikiz oğlum var ikiside kısa dönem askerlik yapıyorlar ikisinden aynı yerde askerliğini yapması için dilekçe verildi. sonra askere giden oğlum diğer ikizinin yanında yani istanbul Deniz Komutanlığına gönderildi. Ancak aynı yere verilmedi.Biz ikisinde aynı yan yana askerlik yapması için dilekçe vermiştik istanbulda ama ayrı ayrı yerlerde. İkisinden aynı yere gelmesi için ne yapmak lazım.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Ağustos 2015 15:03
Web sitesinden yazıldı
Benim ikiz kardeşim var ikiside farklı yerlerde acemilik lerini yaptılar usta birlikleri aynı yerde oplacağını söylediler fakat aynı yerde olmadı suan ikiside ankarada askerlik yapıyor fakat birisi gölbaşı birisi Çankaya ikisinide aynı birliğe nasıl aldırabiliriz bunun için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor acaba.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Ekim 2015 00:38
Web sitesinden yazıldı
Lütfen yardımcı olun..Ben ve küçük kardeşim aynı sevk döneminde askere gideceğiz. İkimizde lisans mezunuyuz. Aynı yer olsun istemiyoruz ama arla arkaya başvurduğumuz için aynı yer gelmesi olabilir mi bu saçma değilmi ve üni mezunu dahi olsa birimiz doğudamı yapıcaz bu kesin mi? lütfen yardımcı olun
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Mayıs 2016 00:50
Web sitesinden yazıldı
MERHABA ,İKİZ OĞLUM VAR ACEMİ BİRLİKLERİ AYRI İLLERDE.USTA BİRLİKLERİNİN AYNI YERDE OLMASI İÇİN ,NEREYE VE NASIL DİLEKÇE VERECEĞİZ.SAYGILARIMLA.
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Mayıs 2016 02:15
Web sitesinden yazıldı
Beyefendi oğullarınız bulunduğu birlikte us komutanları ile konuşup dilekçeyi yazmaları yeterli olacaktır Ayrıca Askerliğe başladıklarında Kendilerine silah altında abi Kardeş var mı diye soru sorulur buna Evet deyip beyan etmeleri lazım Zaten Devletimiz buna İstinaden aynı yerde kendilerini bilestrecktir
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
18 Eylül 2016 23:07
Web sitesinden yazıldı
Kolay gelsn abim bnde 1.5 yas buyuk 2mizde tecilliyiz askere beraber gitmeyi duunuyoz bu yilin sonunda doluyor teciller ayni birlikte kalabilinir mi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Temmuz 2017 13:41
Android uygulamasından yazıldı
sozlesmeli er olarak kardesimle ayni yerde askerlik yapabilirmiyiz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Ekim 2017 19:33
Web sitesinden yazıldı
Meraba iyi yaksamlar kardeşim jandarma olarak görev yapacak bende Kars da piyade olarak görev yapmaktayım ben kardeşimin yanına geçme durumum varmı acaba ?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık