Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerlik kıdem tazminatı dilekçe örneği
 
 
Askerlik görevi nedeniyle işten ayrılmak durumunda kalan arkadaşlar için kıdem tazminatı almak için işyerine verilecek kıdem tazminatı örneğini sizler paylaşıyoruz.
 
2015 yılında askerlik görevi nedeniyle işyerine dilekçe hazırlayan bir arkadaşımızın dilkeçe örneği aşağıdaki resimdeki gibidir.

 
 
Bu dilekçeyi ne zaman hazırlayacağız?
 
Bu dilekçeyi askerlik yerleriniz açıklandıktan sonra hazırlayabilirsiniz. Askerlik yer bilgisinin bir örneğini de ekleyerek dilekçe ile şirkete teslim ediyorsunuz.

Resmi olarak kurum sülüs(sevk belgesi) kağıdını görmeden çıkışınıza izin vermeme hakkına sahiptir. Ama kurumun insiyatifine bağlı olarak; aranız iyiyse, anlaşırsanız sülüs kağıdı henüz almadan da 2-3 hafta öncesinde çıkışını alabilirsiniz. Daha sonra sülüs kağıdı çıktısına göre dilekçeyi hazırlayıp tazminatınızı alabilirsiniz. Sülüs kağıdı kısaca; askerlik yerleriniz açıklandıktan sonra askerlik yerinizi gösteren kağıttır. Çıktısı e-devletten alınır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
26 Ağustos 2018 14:06
Android uygulamasından yazıldı
arkadaşalar ben iş yerine girerken işbaşı eğitim programından faydalandım 3 aylık bir süreçti kasımda askere gidecem ama işkurun 3 aylık sürecini çıkartınca 1 yılım dolmamış oluyor bu durumda tazminat olma durumum olurmu sizce
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Eylül 2018 17:39
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar, Ben askerden sonra da şuan çalıştığım işyerim de devam etmek istediğimi bildirdim. Yine de tazminat için dilekçe vermem gerekir mi? Asker sonrası yeniden işe başlamış gibi mi oluyor? Yoksa şimdi tazminatımı almazsa askerlik sonrası kıdem devam eder mi? Eğer devam etmiyorsa tazminatı istemem daha mantıklı olacak. Duyduğum kadarıyla işe geri alma da sıkıntılar yaşanabiliyormuş.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
17 Mayıs 2020 13:35
Web sitesinden yazıldı
İllaki 1 yıl o kurumda çalışmış olmak şartıyla mı?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık