Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerlik kıdem tazminatı dilekçe örneği
 
 
Askerlik görevi nedeniyle işten ayrılmak durumunda kalan arkadaşlar için kıdem tazminatı almak için işyerine verilecek kıdem tazminatı örneğini sizler paylaşıyoruz.
 
2015 yılında askerlik görevi nedeniyle işyerine dilekçe hazırlayan bir arkadaşımızın dilkeçe örneği aşağıdaki resimdeki gibidir.

 
 
Bu dilekçeyi ne zaman hazırlayacağız?
 
Bu dilekçeyi askerlik yerleriniz açıklandıktan sonra hazırlayabilirsiniz. Askerlik yer bilgisinin bir örneğini de ekleyerek dilekçe ile şirkete teslim ediyorsunuz.

Resmi olarak kurum sülüs(sevk belgesi) kağıdını görmeden çıkışınıza izin vermeme hakkına sahiptir. Ama kurumun insiyatifine bağlı olarak; aranız iyiyse, anlaşırsanız sülüs kağıdı henüz almadan da 2-3 hafta öncesinde çıkışını alabilirsiniz. Daha sonra sülüs kağıdı çıktısına göre dilekçeyi hazırlayıp tazminatınızı alabilirsiniz. Sülüs kağıdı kısaca; askerlik yerleriniz açıklandıktan sonra askerlik yerinizi gösteren kağıttır. Çıktısı e-devletten alınır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Eylül 2015 10:55
Web sitesinden yazıldı
Merhaba arkadaşlar, Bu yukarıda ki dilekçede geçen 4857 sayılı iş kanunu fazla çalışma karşılığı oluşan izinlerin parasınıda kapsıyor mu?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Eylül 2015 21:44
Web sitesinden yazıldı
ben 18 yaşıdayım askerulak istiyurum vatınımı kormak istiyurum
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Eylül 2015 11:33
Web sitesinden yazıldı
Merhaba, iş yerimizden tüm haklarımızı alarak ayrılabilmek için sülüsü beklemek zorundamıyız sevk işlemlerinden sonra verilen belgeyle işten ayrılabileceğimizi duymuştum, sülüs askere gitmeden çok kısa bir süre önce veriliyor çünkü o zamana kadar beklemek zorundamıyız, askere gitmeden 3-4 ay önce ayrılanlar var onlar nasıl yapıyorlar?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık