Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Kısa Dönem Asker İzin Süresi Kaç Gündür
 
 

Kısa dönem askerlik  süresi 6 aydıır. Devlet her ay için 2 gün izin hakkı vermektedir ve bu izin askerlikten sayılmaktadır. Kısa dönem askerin 6 ayda toplam 12 gün izin hakkı bulunmaktadır. Bu izin hakkındaN 10 günü normal herhangi bir mazeret göstermeksizin istediğiniz takdirde kullanacabiliceğiniz izindir. Kalan 2 gün ise mazeret iznidir herhangi bir mazeret belirtmezseniz bu izni kullanamazsınız. Son zamanda kadar askerin herhangi bir mazeretli şekilde izin kullanması gerektirdiği bir durum olur diye bu izin mazeret belirtilerek kullanılmak üzere ayrılmıştır.

Bir diğer husus ise aynı sene içerisinde 1 kere yol izni verilir. Örnek; 2018 yılında bir kere izin kullandınız ve ekstra yol izni verdiler. 2018 yılı  içinde ikinci kere izne gidecekseniz yol izni verilmiyor. Yeni yıla girdikten sonra veriliyor.

Yol izni konusunda bilgi almak için ise makalemiz  yol izni.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Askerde Sınav İzni
 
Askere Vefat İzni
 
Askerde Doğum İzni
 
Askerde Sıhhi İzin Süresi Kaç Gündür
 
Asker Evci İzin Hakkı Nasıl Olur
 
Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Askeriyeye Akıllı Telefon Sokmanın Yollları
 
Askerde Acemilik Nasıl Geçer?
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
27 Kasım 2015 20:23
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar ben Şubat celbinde askere gitmeyi düşünüyorum. 30 Kasım pazartesi başvuru icin evraklarimi hazirladim. Ancak 19 martta öz abimin düğünü var. Acemi birliğindeyken düğün için izin alabilir miyim. Yemin töreninin olup olmamasının etkisi de var mıdır ?? Acil cevap verirseniz sevinirim
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Kasım 2016 23:00
Web sitesinden yazıldı
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Aralık 2015 14:56
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar sözlüm şubat 2016' da askere gidecek. Kısa dönem olarak gidecek. Acemi birliği kaç gün sürüyor? Acemi birliği bittikten sonra 2 Nisan'daki Nişan törenimiz için izin alabilir mi?
 
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Ocak 2016 12:27
Web sitesinden yazıldı
Admin benim bi sorum olacak ben İstanbul da ikamet ediyorum acemilik ankara ve usta birliği Kıbrıs Girne kisa donem askerlik yapacam izin kullanmak istemiyorum acemilikten sonra yol askeriyeden nasil çıkılır ve yol izni ne kadar verilir ve bu izni kendi evime gidip ordan kibrisa Ucakla gitmek icin kullanabilir miyim yani izin kullanmadan eve gidip evimden usta birliğine gidebilir miyim bunlar nasil oluyor bi bilgilendirebilir misiniz acaba simdiden sagolun.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
21 Mart 2016 00:30
Web sitesinden yazıldı
benim sorum şu aralık celbinde askere geldim kisa donem olarak 3gun dagitim izni kullandim kalan 9 gunluk.iznim var ve ben köy karakolundayim nisan ayinda izne cikmak istiyorum halletmem gerreken acil.islerimden dolayi herhangi bir skinti olurmu sizce? bu izni ilce karakolunami yoksa karakol komutaninami sormaliyim? yardimci olursaniz minnettar kalirim saygilar.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Kasım 2016 14:48
Web sitesinden yazıldı
Kısa dönem askerlik yapıyorum. Dağıtım izni kullanmamıştım. Üç günlük izine çıktım. Gideceğim mesafe 1000 km üzeri. Gidiş geliş için birer gün yol izni verdiler. 800 km üzerinde olduğu için ikiyer gün yol izni olması gerekmiyor mu? Bunu izin dönüşü nasıl düzeltebilirim?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Ağustos 2017 21:16
Web sitesinden yazıldı
admin bi sorum olacaktı benim şuan 6 gün izinim var hepsini kullanmak istedim ama 3 gün verdiler.3gün izinim bittikten sonraki verilmeyen izin süresince geç teslim olursam sıkıntı olur mu acil cevap verirseniz çok makbul olur.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Ocak 2018 19:34
Web sitesinden yazıldı
Admin direk 12 gün kullanabiliyor muyuz yoksa maksimum 10 gün mü?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık