Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Kısa Dönem Askerlik Celp Dönemleri
 
 

Ağustos 2013 den itibaren askerlik 4 celp dönemine çıkarılmıştır. Bu tarihten önce senede 3 celp dönemi olmaktaydı fakat Ağustos 2013 den sonra artık senede 4 celp dönemi olmakta yani kısa dönem askere gidecek adaylar için senede 4 farklı dönem bulunmakta tercihlerine göre bu dönemlerden birisini seçebilmekteler. Peki kısa dönem askerin celp dönem tarihleri nelerdir. Kısa dönem askerin celp dönemi senenin Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım ayların da olmaktadır.

 

Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve son olarak Kasım Celp Dönemi olmak üzere 4 celp döneminden birinden askere gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gitmek için karar verdiğiniz celp döneminde en az 2.5 ay öncesinden askerlik şubesine gidip işlemleri başlatmalısınız yoksa istediğiniz celp dönemi için son başvuru tarihi geçerse o celp dönemin de askere gidemezsiniz. Peki bu 4 celp dönemi için son başvuru tarihleri ne zamandır?

KISA DÖNEM CELP DÖNEMLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHLERİ

Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım

Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat

Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs

Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos'dur.

 

Örnek olarak Kasım celp döneminde askere gitmeye karar verdiyseniz en geç 31 Ağustos'da askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 31 Ağustos'u geçirirseniz Kasım celp döneminde askere gitme imkanınız olmaz. Konu ile ilgili sorularınızı yorum kısmında yazabilirsiniz arkadaşlar.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Kısa Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
 
Kısa Dönem Askerlik Uzadı mı?
 
Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Kısa Dönem Asker İzin Süresi Kaç Gündür
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
27 Ocak 2015 21:38
Web sitesinden yazıldı
Selam Beyler, Daha bugün döndüm askerden. Şimdiden Lefkoşe 28'inci Mknz.P.T. 230'uncu Mknz.P.A. 1'inci Mknz.P.Tb.na düşenlere geçmiş olsun diyorum. Zorlu ve sıkıntılı bir askerlik sizleri bekliyor. Bol bol spor, eğitim ve amelelik var. Dahada kötüsü sıracılık ve devrecilik var. Tekrardan geçmiş olsun. Hayırlı teskereler. Bilgi isteyen soru sorabilir.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Mart 2015 16:17
Web sitesinden yazıldı
iskenderun dz.üs.k.deniz er eğitim alay k. giden arkadaş var mı 20.03.2015 te
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Ağustos 2016 17:09
Web sitesinden yazıldı
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum gayet açık ne net. Sorum şu bn Lisans mezunuyum muhtemelen kısa dönem çıkacaktır. Ve yaşım geçmiş. şuanda Tecilliyim . Kasım celp döneminde askere gitmeyi düşünüyorum . Tecil kağıdım da 01-30 Eylül ayında tecil bozdurmalıyım yazıyor . Ağustos 15 erken değil mi ?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık