Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Kısa Dönem Askerlik Celp Dönemleri
 
 

Ağustos 2013 den itibaren askerlik 4 celp dönemine çıkarılmıştır. Bu tarihten önce senede 3 celp dönemi olmaktaydı fakat Ağustos 2013 den sonra artık senede 4 celp dönemi olmakta yani kısa dönem askere gidecek adaylar için senede 4 farklı dönem bulunmakta tercihlerine göre bu dönemlerden birisini seçebilmekteler. Peki kısa dönem askerin celp dönem tarihleri nelerdir. Kısa dönem askerin celp dönemi senenin Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım ayların da olmaktadır.

 

Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve son olarak Kasım Celp Dönemi olmak üzere 4 celp döneminden birinden askere gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gitmek için karar verdiğiniz celp döneminde en az 2.5 ay öncesinden askerlik şubesine gidip işlemleri başlatmalısınız yoksa istediğiniz celp dönemi için son başvuru tarihi geçerse o celp dönemin de askere gidemezsiniz. Peki bu 4 celp dönemi için son başvuru tarihleri ne zamandır?

KISA DÖNEM CELP DÖNEMLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHLERİ

Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım

Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat

Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs

Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos'dur.

 

Örnek olarak Kasım celp döneminde askere gitmeye karar verdiyseniz en geç 31 Ağustos'da askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 31 Ağustos'u geçirirseniz Kasım celp döneminde askere gitme imkanınız olmaz. Konu ile ilgili sorularınızı yorum kısmında yazabilirsiniz arkadaşlar.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Kısa Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
 
Kısa Dönem Askerlik Uzadı mı?
 
Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Kısa Dönem Asker İzin Süresi Kaç Gündür
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
8 Eylül 2014 01:08
Web sitesinden yazıldı
İi geceler.. Universite sonrasinda iki yillik tecilim bitiyor kasim celbi icin basvuruya gittim sizin zaten kasimda dusmus sadece eylulde trankript getirmeniz yeterli dediler bi sorun olurmu? Kasim celbi icin son basvuru 15 Agustos demissiniz askerlik subesinde bir hata olma ihtimali varmidir kasima gitmek istiyorum cunku.. Simdiden tesekkurler..
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Eylül 2014 14:18
Web sitesinden yazıldı
lisans mezunuyum. mezun olduktan sonra 2 yıl daha tecil hakkımı kullandım. tecilim biteli 3 ay oldu daha askerlik için başvuru yapmadım. kasım celp döneminde askerlik yapabilmem için son gün 15 ağustos galiba başvuru yapmadım. bu tarihten sonra başvuru yaparsam şubat celp dönemine mi kalıyorum? ve başvuru yapmadığım süre içinde ceza alır mıyım?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Eylül 2014 11:16
Web sitesinden yazıldı
ocak 2015 de mezun olcam şubat celbine gitmek için tecili kasımda bozabilirmiyim?
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Kasım 2014 22:11
Web sitesinden yazıldı
Ayni durumu yasiyorm kardesim varmi bu konuyla ilqili bilqin
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Kasım 2014 23:25
Web sitesinden yazıldı
Askerlik şubesiyle gorustum olmuyor mayis celp ine ancak yetisiyormus cunku diplomayi aralikin sonunda en gec teslim etmen gerekirmis yoksa uzun donem er gidersin dedi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2014 16:39
Web sitesinden yazıldı
Lisans sonrası yoklama yaptırarak tecil hakkımı kullanıp sevki erteledim. Evde hesap çarşıya uymadı ve şu an askere gitmemin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bu tarihte dilekçe vs. verip kasım 2014 celbine yetişebilir miyim? bir yolu var mıdır?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
31 Ekim 2014 13:21
Web sitesinden yazıldı
ya uzun dönem olarak yapmak istiyorum şubatta gitmek istiyorum ama çıkma şansı çok azmış şubatta
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Kasım 2014 14:17
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar, BEn üniversiteyi bitirdikten sonra hiç askeri şubeye gitmedim.Yaklaşık 1 senedir de böyle geziyorum. Şubatta askere gitmek istiyorum..Bunun için Şubat celbine başvurmam gerekiyor.Hiç askerlik şubesine gitmediğim için bir aksilik çıkar mı? Gİtmek istediğimi belirtirsem direk şubatta asker olurmuyum? Teşekkür eder saygılarımı sunarım.
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Kasım 2014 15:21
Web sitesinden yazıldı
Aynı Durumu Bende Yasadım Kasımın Basında Gittim Ve Kasımda Beni Gönderin Dedim Fakat Gönderen Olmadı Subatta Gidersin Dediler Kasımın 1-15 arasında Tecilini vs ni bozdurman gerekiyor ve benim suanki muhtemel sevk tarihim kesin olarak 04.02.2015 Bian Once Tclinizi Bozdurursanız Subatta Askersiniz Fakat Gec kalırsanız ve size derlerse subatta askersin diye o zaman inanmayın subattan mayısa atılabilirsiniz
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Kasım 2014 16:21
Web sitesinden yazıldı
Merhaba 2013 haziran üniversite mezunuyum ve askerliği 2 yıl süreyle tecil ettirdim Tecil bilgilerim Celp Dönemi: KASIM 2015 Muhtemel Sevk: 09.2015 Erteleme Bitim: 06.2015 2 sorum var Eğer şubatta gitmek istersem yarına kadar başvurmalı mıyım yoksa 2. bir başvuru tarihi oluyor mu? 2. olarak eğer yüksek lisans yapmak istersem, 2015 ağustos ayında üniversiteye başvurup 2 yıl daha erteletebilir miyim yoksa Erteleme bitim tarihim haziran olduğu için yüksek lisansa erkenden mi başvurmam gerekli?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Aralık 2014 22:20
Web sitesinden yazıldı
15 agustos icin son basvuru ne zaman? Masyis 15 diyo bnm surem.gecmis oluyo aslinda. 15Mayista gitsem alirlar mi onceki doneme... gecikmisleri ara donemde alirlar mi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Ocak 2015 11:46
Web sitesinden yazıldı
Bir gelişme var mı?lisans mezunları öğrenebilen var mı?benimki daha açuklanmamış açıklansın artık yahu
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Ocak 2015 10:24
Web sitesinden yazıldı
Merhaba, 1 Temmuz 2015 itibariyle y.lisans mezunu olacağım. Nüfusa kayıtlı olduğum bölgenin askerliğe alım dönemi Ağustos ayı olarak gözüküyor. Tecilimi 15 Mayısa kadar iptal ettirip lisans diplomamla başvuruda bulunursam Ağustos celpine gidebilir miyim? Eğer bu döneme katılamazsam 2015 Kasım celpine gitmem mümkün müdür yoksa 2016 yılında şubenim açıklayacağı celp döneminde mi gitmem gerekir?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık