Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
24 yaş askerlik tecili hakkında yardımcı olabilir misiniz?
 
 
Değerli arkadaşlar, Ben 17.10.1995 doğumlu mesleki ve teknik anadolu lisesinde Bilişim teknoloji alanında okumaktayım. Öğrencilik durumum aktif ve 226/230 Kredim, 4 kredi eksiğim kaldı. 31 Aralık 2019'da biten tecilimi yenilemek için, 10 Ocak 2020 Cuma Günü Askerlik şubesine gittim, Bana mezun olmadığım için tecil hakkımın bittiğini söylediler. Henüz muayane olmadım, mezun olup üniversite sınavına girmek istiyordum. Onca aydır çalışıyorum hepsi boşa gidecek. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, durum ile ilgili bilgisi olan ve fikir verebilecek arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz? Aklımda şöyle bir yol haritası var, gerçi olur mu tam olarak emin değilim. 1.Yol Şuan muayaneye girersem hangi celp döneminde giderim bilgim yok ancak, Şubatta gitmem diye tahmin ediyorum. (Celp dönemi 12 ay oldu mu bilgim yok) Bir sonraki Mayıs celp dönemine atılırsam eğer, mart 21-22'de AÖL sınavları var, krediyi tamamlayıp mezun olabilirim. Mezun olduğum taktirde 25 yaşını doldurana kadar tecil ettirme hakkım olacak (Durumdan anladığım kadar). Haziranda üniversite sınavlarına girip istediğimi bölümü kazanacağıma inanıyorum, bu taktirde tecil uzatma hakkından yararlanabiliyorum. 2.yol Muayene olacağım ve bakaya kalıp mart 21-21 de sınava gireceğim. Ortalama 1 ay içerisinde sonuçlar belli olacaktır. Mezun olunca tecil ettireceğim. Eğer oluyorsa, olmazsa tekrar bakaya kalmaya devam edip universite sınavlarına gireceğim. Net bilgi sahibi olmadığım için sadece biraz arastirma ve aklıma gelen secenekler bunlar. Aklımda böyle iki yol var ancak olabilirtesi nedir? Şubeye soracağım durumu ancak ondan önce bilgili arkadaşlar yorum ve fikirlerini benim ile paylaşmalarını rica ediyorum. NOT: Okulumun açıklaması Mesleki Açık Lise diye görünüyor ancak, kaşesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yazıyor.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Ocak 2020 19:40
Web sitesinden yazıldı
Eklemeyi unuttuğum bir şey var, açık öğretimde okuyorum
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
14 Ocak 2020 14:00
Web sitesinden yazıldı
Yeni yasayla birlikte Açık öğretim mezunları en fazla 22 yaşına kadar askerliklerini erteletebilirler. Bu durumda erteleme hakkınız bulunmuyor. Büyük ihtimalle yoklama kaçağı olarak görünüyorsunuzdur.
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Şubat 2020 14:00
Web sitesinden yazıldı
Yorumunuz için tesekkür ederim. Mezun açık öğretim lisesi genel olarak mı 22 yaş? Açik öğretim, Mesleki ve teknik lise içinde aynısı geçerli mi? Kaynak paylasabilir misiniz rica etsem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık