Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Acemilikte sivil esya götürülür mü bilgisi
 
 

Askeriyeye teslim olup, askeri kamuflajlarınızı aldıktan sonra sivil giysileriniz ilk günden sivil eşya deposuna kaldırılır acemiliğiniz bitene kadar orada kalır. Zaten acemiliğiniz boyunca çarşıya çıkamayacağınızdan sivile ihtiyaç duymayacaksınız. Askeriyeye giderken üzerinizde bulunan sivil giysiler size yeterli olacaktır. Acemiliğin son haftası yemin töreninden sonra çarşı izni veya kullanacaksınız evci izni için giyip çıkacaksınız çarşıya. Eğer acemilikten sonra izin kullanmayacaksanız ve aileniz yemin törenine gelmiyorsa direk usta birliğine gidecekseniz sivil giysi sayınızı fazla alabilirsiniz örneğin en fazla 3 adet pantolon götürün fazladan kasıt budur. Yada usta birliğine gideceğiniz yere aileniz kargo ile göndersin yanınızda fazla sivil eşya bulunmasın malum sivil eşya deposuna sizin gibi ama usta olan askerler bakıyor götürdüğünüz elbise ve ayakkabılar ne kadar az ve lüks olursa çalınmadan o kadar elinizde kalabilir.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
13 Temmuz 2018 09:19
Web sitesinden yazıldı
*ağustos*8
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Temmuz 2018 08:44
Android uygulamasından yazıldı
25 yaşındayım 6 senedir madde kullanıyorum bi kere üstüme ifade vardı saticiliktan 2. ağır cezada yargilandim beraat ettim 2 kere icicilikten alındım son alınmam gecen yaz temmuz ayındaydı halen denetim serbestligim devam ediyor hastane test durumunu bitirdim denetim serbestlik seminerlerim var 15 günde bir. afyona kuzenimi ziyarete giderken denizli kalede cevirmede yoklama kaçağı olduğumu öğrendim bi kağıt imzalattılar ve şubeye 15 gun icinde git dediler uzun süredir madde kullandigim için ve gunde en az 2 paket sigara içiyorum ve alkolde kullanıyorum kafami ne yapacaksa içiyorum kısacası. bende şöyle bi durum bas gösterdi 2 senedir bi kat merdiven cikayim kalbim hemen hızlanıyor bedenimden can çekiliyor hemen bırakın koşmayı 20 metre tempolu yürüsem aynı durum söz konusu ama askere gitmek istiyorum aralık ayında psikologa gittim 1 ay antidepresan kullandım ama tedaviye devam etmek istemedim bana oteki ay gel demesine rağmen ve madde ve alkolle kendimi avutmaya devam ettim nasil bir yol izlemeliyim askerden muaf olacak kadar kilom yok ama 8 9 kilo daha fazla olsam muafim kiloda mevcut. tecrübeli arkadaşlar beni aydinlatabilirmi aile hekimine sevk ettiğinde durumdan bahsetmelimiyim napmaliyim askerde madde durumunu ve psikolog tedavisini yarim bıraktığımı belirtmelimiyim zaten evimde huzur yok annem babam rahatsız ergenlik döneminden beri ailemin hastalıkları ile ugrasiyorum ikiside gözümün önünde eriyor benide maddeye bu itti o dönemler bıraktığımda kafamdaki boşlugu başka bişey dolduramıyor tecrübeli arkadaşlardan bi yol istiyorum? askerde deli muamelesi görmek istemiyorum kendime zarar vermeye meyilli biri değilim 2 tane dövmem var bacagimda ve kolumda. bide denetim serbestlik devam ederken nasil olucak askerlik onu merak ediyorum. teşekkürler simdiden.
 
 
Resim Yüklenemedi
30 Temmuz 2018 14:56
Web sitesinden yazıldı
dilekçe ile denetimini erteletebilirsin askerlik süren boyunca.
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Mart 2019 22:13
Web sitesinden yazıldı
mayıs celp dönemi nezaman beli olur
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık