Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
askerde iken izine ayrıldım 5 aydır izin tecavuzundeyim
 
 
izine ayrıldım teslim tarihim geldi maddi durumlar yüzünden teslim olamadım 5 aydır firardayım durumu cimerden milli savunma bakanına mesaj attım ve gelen mesaj Cevap: MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI (MSB) > SİLAHALTI VE TERHİS SONRASI İŞLEMLERİ ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜ (24.04.2019 16:08) İlgi : 03.04.2019 tarihli ve sayılı CİMER müracaatı.        Askerlik işlemleri hakkındaki ilgi CİMER müracaatınız incelenmiştir. Kayıtlarınızın incelenmesinde 04.12.2018 tarihinden itibaren hava değişimi aşımından aranmakta olduğunuz anlaşılmıştır.            

1111 sayılı Askerlik Kanununun 80’inci maddesinin 1’inci fıkrası; “Firar, izin veya hava değişimi tecavüzünde olan yükümlülerden haklarında adli makamlarca çıkarılmış yakalama kararları olanlar, ele geçirilinceye kadar kolluk kuvvetlerince aranır.

Yakalananlar hakkında ilgili adli makamın talimatı doğrultusunda işlem yapılır. ” hükmünü amirdir. İleride telafisi mümkün olmayan idari ve hukuki durumlarla karşılaşmamanız için askerlik hizmetinizi tamamlamak üzere en kısa zamanda birliğinize veya en yakın askerlik şubesine müracaat etmeniz gerekmektedir.   Askeralma işlemleriniz ve sorularınıza daha hızlı yanıt bulabilmek için MSB Askeralma Genel Müdürlüğünün “htttp://www.asal.msb.gov.tr” internet adresini ziyaret edebilir, “ASKERALMA” mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek, askeralma işlemlerinizi takip edebilirsiniz.        

4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik gereği, bilgi edinme talebinize verilen yukarıda yazılı cevabın, Kanun´un 29´uncu maddesinde yer alan “Bu Kanunla erişilen bilgi ve belgeler ticari amaçla çoğaltılamaz ve kullanılamaz” hükmü ile Yönetmeliğin 42´inci maddesinde yer alan “Kanunda ve bu Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde erişilen bilgi ve belgeler ticari amaçla çoğaltılamaz, kullanılamaz, erişimi sağlayan kurum ve kuruluştan izin alınmaksızın yayınlanamaz.

Bu madde hükmüne aykırı olarak erişilen bilgi ve belgeleri ticari amaçla çoğaltanlar, kullananlar ve yayınlayanlar hakkında kanunların cezai ve hukuki sorumluluğuna ilişkin hükümleri uygulanır.” hükmü doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiği bilgilerinize Pek anlayamadım bu konuda beni aydinlatabilirmisiniz bu süreçte ne olucak çok araştırma yaptım para cezası çevriliyormuş kısa süreli hapis cezaları ve ne yapmam gerekiyor nereye gitmem gerekiyor lütfen yardımcı olun bana

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Mayıs 2019 15:46
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim izmir densin demi
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Mayıs 2019 15:48
Web sitesinden yazıldı
Hasan kardeşim yol paran yoksa gönderirim sana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık