Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
askerde uçak ve gemi korkusu
 
 
Arkadaşlar herkese selam, bi kaç gün içinde muayene olacağım, yüksek ihtimalle 2024 şubat celbinde askere gideceğim. Başlıktada belirttiğim üzere uçak ve gemi korkum var daha önceleri kaygı bozukluğundan dolayı bir kaç defa psikiyatra gitmiştim başka konulalarla alakalı.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Kasım 2023 19:03
Web sitesinden yazıldı
Askerlikle alakalı bi korkum veya çekincem yok bi an önce gidip yapmak istiyorum. muhtemelen vücudumdaki cahillik yüzünden yaptıgım bir kaç faça ve sigara izi var bunun önyargısıyla askerde bişeylerden kaçmak kaytarmak için bunu öne sürdüğümü düşünürler mi ciddiye alırlar mı yada gittikten sonra bu konuyla alakalı ordaki insanların yapabileceği bişey var mı acaba bu konuyla alakalı askeriyenin kabul edebileceği doktor raporu vs ( bu tür taşıtlara binemez ) gibi bi imkan var mıdır ne yapmam gerekir. Kulağa komik geliyor olabilir lakin travmaya bağlı olduğu için inanın gözümde askerlikle alakalı büyüyen tek şey bu diğer şeyler acısıyla tatlısıyla tecrübe olacak ömrüm boyunca ama bahsettiğim konuyu düşününce bile ciddi bi panik geçiriyorum o güne kadar uyku uyuyamıyorum ve binmek zorunda kalırsam vücudumun vereceği tepkiyi öngöremiyorum. Ülke içinde buna zorlanacağım bi durum olur mu yoksa sadece kıbrısa çıkar mı bunu yaşarım onuda belirtirseniz sevinirim teşekkürler.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Kasım 2023 19:19
Web sitesinden yazıldı
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun bu tür travmatik olaylarla karşılaşılabilinir. Benim görüşüm şudur; Her şeyden önce askerlik görevini icra edeceğin yer, buradaki komutanların ve arkadaşların. Bunların belli olması sonrası merak ettiğin soruların %90'ı cevaplanacaktır, seyahat konusu dahil. Onun dışında bahsettiğin ulaşım araçlarının eğer alternatifi var ise sana tolerans tanıyacaklarını düşünüyorum, en uç olarak düşünüp usta birliğinin kıbrıs çıktığını düşünürsek, yapacak pek bir şey kalmıyor. Herkes hayatının belirli evrelerinde bu tarz zor kararlar ve tercihler vermek zorunda kalabilir, sana tavsiyem kötü ihtimalleri değil daha iyi ihtimalleri düşünmen.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
10 Kasım 2023 19:24
Web sitesinden yazıldı
Ek olarak, sahip olduğun mesleği veya okuduğun bölüm ile ilgili bilgi vermemişsin ama aynı yerde 6 ay yapma gibi bir ihtimal de söz konusu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık