Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
askere er olarak gidip kpss ile astsubaylığa geçiş yapabilir ..
 
 
İyi günler. 1995 doğumluyum ve önlisans mezunuyum. astsubay olmak istiyorum fakat kpss çift senelerde olduğu için önümde 1.5 sene var ve yaşımın geçmesinden korkuyorum. tecilimi bozdurup askere er olarak gitsem ve uzmanlık sınavlarında çavuş olsam, seneye yapılacak olan kpss ye girip astsubaylığa geçiş yapabilir miyim? sözleşmeli olarak çavuş olursam sözleşmeler kaç senelik oluyor?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Ocak 2019 13:35
Android uygulamasından yazıldı
Askerliğini yap uzmanlığı düşünme onu zaten yaparsın son çare o kalsın astsubay olabiliyorsun yaşın geçmez 91 doğumlular ve sonrası olabiliyor alımları takip etmen gerekiyor ön lisans olup bir iki ay sonra astsubaylığa gidecek olanlar var keşke daha önce başvursaydın bende istiyordum ama sağlık nedeniyle tsk yönetmeliğine göre asker polis vb. olamıyorum dediğim gibi uzmanlık son çare olsun onu da askerlik yapmadan son yaş 27 olup alım oluyor bildiğim kadarıyla askerliğini yaptıktan sonra 3 yıl geçmemiş isteniyor diye biliyorum.
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Ocak 2019 13:38
Android uygulamasından yazıldı
ki uzman olursan en az 3 5 sene beklemen gerekiyor astsubaylık için. Astsubaylık eğitimi 13 14 ay uzmanlık eğitimi 4 yada 5 aydır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık