Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
askere giderken kaza geçirdim ne olacak?
 
 
Herkese selamlar, 05.06.2020 tarihinde sevk aldım ve yoldayken trafik kazası geçirdim, 07.06.2020 tarihinde birliğime katılış yapmam gerekirken 17.06.2020 tarihinde ancak katılabildim. 06.06.2020 tarihinden itibaren 8 gün rapor alabildim, bu aldığım rapor sayesinde 8 gün düşer mi askerlik süremden? Kesin olarak bilgi sahibi olan kardeşlerimiz cevaplarsa sevinirim. Hayırlı günler.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
1 Ekim 2020 23:51
Web sitesinden yazıldı
Askeri birliğinize katılmak için gerekli sevk evrakını aldığınızdan itibaren asker sayılırsınız. Kaza dediğiniz olay bir trafik kazası ise hastanede birliğinize giderken kaza yaptığınızı belirtmeniz gerekirdi ona göre rapor verirlerdi. Bunu da msbye bildirirlerdi. Sonuç olarak sevk evrakını aldığınızda asker sayılsanız da birliğe katılım tarihinizden itibaren 6 ay sonunda tezkere almaya hak kazanırsınız. Dolayısı ile 17 sinde teslim olduysanız ona göre tezkere alırsınız. Fakat kazayı izinde geçirmiş olsaydınız bu süre askerlik sürenizden düşerdi. Üstelik devlet size raporlu olduğunuz süre içinde yatmadığınız yatak yemediğiniz yemek için istihkak ödemesi yapardı. Geçmiş olsun.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık