Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askere Giderken Kıdem Tazminatı Veriliyor mu?
 
 

Askere giderken çalıştığınız kurumdan kıdem tazminatı alma hakkınız devlet tarafından sizlere verilmiştir. Askere gelmeden 15 ila 20 gün evvel çalıştığınız yere dilekçe yazarak askere gideceğiniz tarihi belirtip kıdem tazminatı talep edeceğiniz arz ediyorsunuz. Daha sonra askere gideceğiniz yer e-devlet'ten açıklandıktan sonra e-devletten çıktı alarak veya askerlik şubenize gidip sülüs kağıdınızı alıp işyerine gösterdiğiniz takdir de kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Terhis Olurken Yol Parası Veriyorlar mı?
 
Askerlere Ücretsiz Uçak Bileti Verilen İller
 
Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Uzun Dönem Askerlik Kaç Gündür?
 
Askerlik kıdem tazminatı dilekçe örneği
 
Askere Giderken Yol Parası Veriliyor mu?
 
Askerlere Ücretsiz Uçak Bileti Veriliyor mu?
 
Askerde Dayak Var mı? 2014
 
Sülüs Kağıdı Ne Zaman Alınır?
 
Askerde İlk Gün Neler Yapılır
 
Askerde iş yaptıktan sonra istirahat hakkı
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 3
 
Resim Yüklenemedi
30 Eylül 2015 02:35
Web sitesinden yazıldı
S.a beni isten 6 ayın dolmasına bi hafta kala isten çıkardılar kasımda da askere gidecek ve bunu sözlü olarak is yerine bildirdim 1 ay öncesinden sırf tazminat vermemek icin isten cıkarıldım sizce ben bu tazminatı alabilir miyim askere gideceğine dair kağıt da verdim işyerine fakat tazminat yok diyorlar is yerinden ama bende emeğinin karşılığını almak istiyorum alabilir miyim alamaz mıyım bu konuda yardımcı olun lütfen..
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Ekim 2015 22:05
Web sitesinden yazıldı
alamazsın kardeşim 1 senen dolması gerekiyor tazminat hak etmek içn bu tür sorunlarını alo 170 ten de oğrenebilirsn.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Kasım 2015 01:43
Web sitesinden yazıldı
S.a arkadaşlar lisans mezunu biri tecil ettiyse 1 defa tekrardan tecil edebilir mi ? Ayrıca neden bazılarına 3 yıl tecil bazılarına ise 2 yıl veriyorlar ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Aralık 2015 17:24
Web sitesinden yazıldı
20.05.2015de Fabrikaya giris yaptim 01.02.2016 tarihinde askere gitmek uzere cikis yapicam 9veya10 aylikken cikicam para alabilirmiyim lutfen yardim
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Aralık 2016 14:46
Web sitesinden yazıldı
1 yıl dolması gerekiyo kardeşim bende şubatta kısa dönem gidicem askere benim çalışma sürem 1 yılı geçtiginden dolayı tazminat alabliyorum eger 1 yıl dolmuşsa işyerinde alırsın tazminat
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Ocak 2016 22:03
Web sitesinden yazıldı
arkadaşlar calıştıgım firmada 1 seneyi doldurdum ve senelik izniminde birazını kullandım sadede geleyim. tazminat almak için 2 hafta önceden verilmesi gereken dilekcede tam olarak ney yazmamız gerekir tam bir bilgi verirseniz önemli bu durum eger yanlış birşey olursa cıkışta ihbar tazminatı adı altında kesinti yapacaklar.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Nisan 2016 17:25
Web sitesinden yazıldı
Slm arkadaşlar 1sene 8 ay kurumsal bi yerde çalışmakta bulunuyordum askerliğimin tecilini bozdurdum ve mart 1de işten ayrıldım askere gideceğim adına bi belge vede çıkış nedenini dilekçe mi verdim iş yerine çıkış kağıtlarını imzalarken bütün alacaklarımı aldım diyor ve sizde öyle imza atıyorsunuz bende imzayı attım ve ?? kıdem tazminatı hariç yazdım. Ve sonra tazminatımı gelecek maaşla birlikte yatırdılar.
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Aralık 2016 20:37
Web sitesinden yazıldı
Hangi firma bu kardeşim
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Ekim 2016 15:22
Web sitesinden yazıldı
SELAMUN ALEYKÜM 2.5 SENEDİR ÇALIŞIYORUM KASIM 1 ASKERİM ALABİLİRMİYİM KIDEM TAZMİNATI
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Şubat 2017 03:45
Web sitesinden yazıldı
3.5 sene oluyor hastanede tasoren olarak calısıyorum acaba tazmınatı hemen yatırırlarmı daha önce bır arkadasıma askerden gelmesıne 1 ay kala yatırmıslar. erken yatırmaları ıcın ne yapmam gerekiyor
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Nisan 2017 00:28
Web sitesinden yazıldı
ben 2 yılı aşkın süredir bir kurumsal şirkette çalışmaktayım. kıdem tazminatımı alabilmem için benden sülüs kağıdı istediler. bende şubeye gittiğimde b grubuna kaldığım için sülüsümü ancak haziran ayında alabileceğim söylendi. bana askerlik durum belgesi verip gönderdiler. işyerim de bu belgeyi kabul etmiyor. yokuş yapıyorlar yardımcı olabilecek birisi varsa fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Nisan 2017 02:42
Web sitesinden yazıldı
Hazirana kadar sabretceksin reis başka seçeneğin yok
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Haziran 2017 03:22
Web sitesinden yazıldı
Selun Aleykum. Benim sorum olucakti agustosta askerim ben suan çalısiyorum haziranin sonunda cıkıcam işten. Ama sülus istiyorlar sulüs ta 21 inde cikcak tazminati nasil alirim başka sekilde ? Sulüs tarihine kadae bekleyemem bunlari belirttim tabi 15 gun onceden cikcagimida
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Eylül 2017 00:26
Web sitesinden yazıldı
Arkadaslar 2016 Kasım 4 ise giris tarihim. Bu 2017 kasımda askere gidicem eger teslim tarihi 4 kasimdan sonra ise son gune kadar calisip kidem tazminatimi almak istiyorum ancak is yerinde tutanaklarim var ve firmaya askere gidecegimi soylersem uydurmasyon bir dilekce daha tutup tazminat vermemek icin isten cikartabilir. Sizce eger teslim tarihi 4 kasım sonrası ise 5 kasımda isyerine sülüsümü yollayip ayni gun icinde isten cikiyorum desem kidem tazminati almamda problem olusurmu ?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 3
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık