Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
askere neden gidemiyorum sınıf tertibat problemi yaşıyorum
 
 
Merhabalar, 1987 doğumlu yüksek lisans mezunuyum. Askerlik durum belgemde aşağıdaki gibi yazıyordu. "29.12.2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR" Şubat celbinde askerliğim çıkmadı. Sonra askerlik durum belgem "29.04.2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR" olarak değişti. Askere gitmek istiyorum ama gidemiyorum. Askerlik şubesine gittiğimde hep garip tipli memurlara denk geldim, onlara hiç güvenmiyorum. Birşeyi mi eksik yaptılar. not:Aile hekimine de yönlendirmediler. 4 yıl önce lisans mezunuyken askerlik şubesi beni aile hekimine yönlendirdi mi emin de değilim.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Nisan 2020 12:11
Web sitesinden yazıldı
o rutin değişiyor sıkıntı yok
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Nisan 2020 17:12
Web sitesinden yazıldı
Bu şekilde olmasının bir anlamı var mıdır? Şubat ayında herkes askere alınırken, Çok fazla yedek subay ihtiyacı varken, benim askere gidememem hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Nisan 2020 14:18
Web sitesinden yazıldı
376.dönem yedek subayım. şuan teğmen olduk. Yeni celp dönemi alınması zor görünüyor.Korona nedeniyle ertelendi çoğu celp seninde öyle olmuş olabilir.
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Mayıs 2020 00:19
Web sitesinden yazıldı
Bilgi için teşekkür ederim. Corona virüs nedeniyle askerleri serbest bırakıyorlar mı. Maske , dezenfektan veriyorlar mı ? Eğitimlerde sosyal mesafe kuralı var mı acaba?
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Mayıs 2020 16:44
Web sitesinden yazıldı
İçtimalarda sosyal mesafeye uyuluyor. Ayrıca her askere maske eldiven ve siperlik dağıtıyoruz. Ateşler düzenli bir şekilde ölçülüyor. Serbest bırakmaktan kastın çarşı izniyse çarşı izinleri iptal 2 aydır.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Mayıs 2020 23:53
Web sitesinden yazıldı
Hocam iyi akşamlar bende 2019 un 9. ayında muayene oldum şubatta gidersin dediler gidemedim 2020 24 ocakta tekrar şube işlemlerimi yaptı hizmet terihimi felan ama celp tercihi kısmı boş şuanda mayıs da gidersin dedi şimdi virüsden dolayı mayıs celbi haziran gideceği için beni yine ertelemezler değişmi gidermiyim bu sefer ?
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Mayıs 2020 01:07
Web sitesinden yazıldı
Ben de senin gibi bir sorun mu var diye düşünüyordum. Sürekli askerlik şubesine gide gele birşey öğrendim. "Mayıs listesine alınmışsın, bir sorun olmadan askerliğin çıkacak" dendiğinde kafamdaki sorular gitti. Askerlik şubesine giderek mayıs listesinde yer alıyor muyum diye baktırırsan, emin olabilirsin sanırım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık