Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Askerlik celp dönemleri 2021
 
 
Ağustos 2013 den itibaren askerlik 4 celp dönemine çıkarılmıştır. Bu tarihten önce senede 3 celp dönemi olmaktaydı fakat Ağustos 2013 den sonra artık senede 4 celp dönemi olmakta yani kısa dönem, uzun dönem veya bedelli askere gidecek adaylar için senede 4 farklı dönem bulunmakta tercihlerine göre bu dönemlerden birisini seçebilmekteler.

4 CELP DÖNEMİ
Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım ayların da olmaktadır.

Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve son olarak Kasım Celp Dönemi olmak üzere 4 celp döneminden birinden askere gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gitmek için karar verdiğiniz celp döneminde en az 2.5 ay öncesinden askerlik şubesine gidip işlemleri başlatmalısınız yoksa istediğiniz celp dönemi için son başvuru tarihi geçerse o celp dönemin de askere gidemezsiniz. Peki bu 4 celp dönemi için son başvuru tarihleri ne zamandır?

2021 CELP DÖNEMLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHLERİ

2021 Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım

2021 Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat

2021 Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs

2021 Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos'dur.

Not: Bu son başvuru tarihleri bazen uzatılabilir bu nedenle son başvuru tarihi kaçırdıysanız tekrar şubeye gidip ilgili celp dönemi içi başvuru yapabilir miyim diye sorabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Mart 2021 13:48
Web sitesinden yazıldı
Admin benim yerim belli olmuştu ancak tekrardan ertelemek zorunda kaldım.Temmuz 10da tecil bitiyor beni temmuz sonu alırlarmı agustos celbi kaçıyor yoksa kasım celbinde gidebilir miyim?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Aralık 2021 12:06
Web sitesinden yazıldı
Hocam 2023 haziranda benim tecilim bitecek 2023 kasım ayına celp alsam o sırada sınavda haziran ayında ya hem sınava girip kasım ayına kadar üniversite kayıt işlerini halletsem olur mu? Yoklama kaçağı sayılmam değil mi? Celp dönemim sayesinde tecilim haziranken "askerlikle kasıma kadar ilişiği yoktur." olarak güncellenir değil mi? Veya bunun başka bir yolu var mıdır?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Aralık 2021 13:12
Web sitesinden yazıldı
Bedelli başvurumu tamamladım. ''Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor.'' yazıyor. 11. adımda kalıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık