Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
dgs ile askerliği tecil etmek mümkün mü
 
 
Merhaba, 97 doğumluyum ve şuan önlisans öğrencisiyim. 1. sınıfı yeni bitirdim ve askerliğim 3 yıl daha tecilli durumda. Seneye mezun olacağım ve haliyele tecilim otomatik olarak kalkmış olacak. DGS sınavına girerek bölümümü 4 yıla tamamlamak istiyorum. Önlisansımı AÖF veya Örgün olarak 4 yıla(lisansa) tamamlamak istediğimde askerliğimi tecil etmem mümkün mü? Yardımcı olacağınızı umarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Ağustos 2019 18:59
Android uygulamasından yazıldı
Okuyana karışmıyorlar :) Açık öğretim ya da örgün fark etmez. Tecil ettirebilirsin. Yeni sisteme göre.. 2 yıllık bir Üniversitede de okusanız, 4 yıllık bir bölümde de okusanız, okulunuza devam etmeniz ve her yıl kaydınızı yenilemeniz halinde askerliğinizi 28 yaşını tamamladığınız yılın sonuna kadar erteletebilirsiniz.  28 yaşından sonra askere gidebilirsiniz.
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Ağustos 2019 19:05
Web sitesinden yazıldı
Önlisansı DGS ile 4 yıla tamamlamak istemem halinde askerliği tecil ettirebileceğim yani.. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. :)
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Ağustos 2019 20:15
Android uygulamasından yazıldı
Abi bildiğime göre ve araştırdığıma göre 28 yaşın bitene kadar tecil hakkın var. Tek tecil şansın da okumak. Yani sıkıntı olmaz. İçin rahat olsun.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık