Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
epilepsi hastaları uzman çavuş olabilir mi?
 
 
Arkadaşlar Merhaba! Ben epilepsi hastasıyım ve askerlik vaktim geldi. Önce askerlik şubesine gittim ve oradan da muane olmak için sağlık ocağına fakat sağlık ocağı bana epilepsi hastası olduğumu ve çok ilaç kullandığım için Devlet hastanesine gitmemi söyledi. Devlet hastanesinde kurula girdim ve 3 yıldır nöbet geçirmediğimi söyledim. Onlarda benim tahminlerine baktılar ve pek fazla bir şeyin yok dediler, daha sonra da askere gitmem için bana bir kağıt verdiler. Çok şükür vatani görevimi yerine getirebiliyorum fakat aklıma takılan bir soru oldu! Askere gidebiliyorum fakat ya uzman Çavuş olamazsam diye beynim kaynıyor yeminle. Ben doktora heyecandan 3 yıl dedim fakat normalde 5 yıldır nöbet geçirmiyorum. Yani hiç bir sıkıntım da yok. Tahlillerde fena sayılmaz. internette edindiğim bilgi ise sadece yeşil reçeteli ilaç kullananlar askerlik yapabilir veya uzman çavuş olabilir yönünde oldu. Bende depakin kullanıyorum ve depakin hangi reçetede bilmiyorum. Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar cevap yazsın.. Cevaplarınız benim için çok kıymetli..

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Nisan 2019 15:20
Web sitesinden yazıldı
Dikkatinizi çekmesini istediğim bir konu var. Ben 92'li doğumluyum ve yeni askerlik sisteminde meslek yüksek okulu mezunlarına yedek astsubaylık getirildi. Benim sormak istediğim şey ben 5 yıldır epilepsi tedavisi görüyorum. İlaç tedavisine 2014 yılında başladım 2011-2014 yılları arasında 4 defa sara nöbeti geçirdim. 2014-2019 yılları arasında hiç nöbet geçirmedim ve eeg sonuçlarım temiz çıkıyor. Ben askerlikten muaf istemiyorum. Askerde kalıcı olarak devam etmek istiyorum. Size göre ben yedek astsubaylık yapabilir miyim ?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık