Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
hastanede yatiyorum ve çürük alirmiyim
 
 
Merhabalar ben yaklasik 2 aylik askerim ve askeriyede doktora sevk oldum psikolojik olarak kotu oldugumdan 10 gunluk hava deisimi aldim askeriyeye teslim.olduktan sonra doktora tekrar sevkim oldu ve 13 gundur ruh ve sinir hastaliklari hastanesinde yatmaktayim teshisim f43.2 surekli sakinlestirici ilaclari aliyorum ve uykubduzeni bozuk ve burdan heyete gidermiyim çuruk verilirmi?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Şubat 2021 06:13
Web sitesinden yazıldı
Genelde 3 kez hava değişimi verilir ve sonrasında askerliğe elverişli değildir raporu alırsın. Hastanede yatmış olduğun günler askerlikten sayılır.
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Şubat 2021 07:09
Android uygulamasından yazıldı
ben bu hastalik sebebiyle 2 senedir tedavi gormekteydim peki burdan direk heyete gidermiyim yada hava deisimi verilirmi doktorlar hicbir bilgi vermiyolar ve burada kaldigim gunlerde daha bunaldim benim gibi hastanede yatan arkadaslar varmi yardimci olursaniz sevinirim
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Şubat 2021 08:43
Web sitesinden yazıldı
Hastaneden taburcu olduğunda tekrar birliğine gideceksin. Raporlarını da birliğe gönderecekler. Komutanın seni RDM’ye gönderecek. Tekrar psikiyatriye sevk edecekler. Oradan da hava değişimi verirler. Askerliğe elverişli değildir raporu alabilmen için, birlik komutanın 3 hava değişiminden sonra kıta kanaat raporu yazacak. Orada askerlik yapamayacağına dair görüş bildirecek. Rdm komutanı onaylayacak, sonra heyete gidip askerliğe elverişli değildir raporu alabilirsin. 3 hava değişiminden önce kıta kanaat raporu hazırlansa dahi, uyum bozukluğundan heyet askerliğe elverişli değildir raporu vermiyor. Uyum bozukluğuna 3 kez hava değişimi gerekiyor. Zaman zaman doktorların psikiyatri servisine yatış verdiği hastalar olabiliyor. Doktora bağlı. Direkt hava değişimi de verebilirdi. Seni sevk etmiş, doktorun kararı.
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Şubat 2021 09:16
Android uygulamasından yazıldı
hastaneye sevk kagidinda askerlik yapamaz yaziyodu zaten oyuzden yatirdiklarini düşünüyorum ilginiz ve gorusleriniz icin tesekkurler insallah hakkimda hayirlisi olur insafa kaldim
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Şubat 2021 16:27
Android uygulamasından yazıldı
hava deisiminden sonra özelden alinan rapor gecerli sayiliyormu yada geçerli sayilmasi icin yapilmasi gereken seyler varmi?
 
 
Resim Yüklenemedi
20 Şubat 2021 18:30
Web sitesinden yazıldı
Özel hastane hava değişimi veriyor mu, emin değilim. Dışarıdan devlet hastanesinden ya da fakülteden alabilirsin ama hava değişimi olması lazım. İstirahat raporu sayılmaz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık