Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
jandarma askeriyede çavuşluk sınavına girip kazanmak
 
 
Arkadaşlar ben jandarmayım, acemi birliğinde çavuşluk sınavı yaptılar bende sınava girdim ve kazandım acemi birliğinde komutanlar çavuşluk diplomamın dosyama eklenip usta birliğine gönderileceğini söylediler. Şuan resmi olarak çavuş muyum ? Yatırılacak maaş normal er maaşı mı olacak yoksa çavuş maaşı mı olcak ? Birde acemi birliğinde komutanlarımız tamamdır rütbelerinizi takabilirsiniz demişlerdi ama ben daha takmadım rütbe takma hakkım var mı ? Nöbet tutar mıyım ve askerlere çavuşluk yapabilir miyim ? Bizim şuan usta birliğinde seçilen çavuşların hiçbirinde çavuşluk diploması yok komutanlar kafasına yatanları rastgele seçmişler biz boşuna mı bu sınava girdik sizce çavuşluk hakkımı vermezlerse cimer gibi herhangi bir yere şikayet etme hakkı doğar mı bana ?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
16 Ocak 2020 00:42
Web sitesinden yazıldı
İkinci 6. Aya başlayamıyorum
 
 
Resim Yüklenemedi
16 Ocak 2020 00:44
Web sitesinden yazıldı
Durum u nasıl düzeltirim bir yol arıyor um
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Ocak 2020 10:50
Web sitesinden yazıldı
Direkt çavuş olamazsın. Onbaşılık sınavına girmişsindir. Kazanırsan çavuşluk diploması veriyorlar. O diplomayı kadro birliğinde bağlı bulunduğun Komutanlığın da onaylaması gerekiyor. Tümen, Tugay veya Kolordu nereye bağlıysan, bunların kurmay başkanı diplomanı imzalamadan çavuş olamazsın.
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Şubat 2020 19:23
Android uygulamasından yazıldı
kardeşim onbaşı sınavı değildi direkt çavuşluk sınavıydı, onbaşı eğitimi veren birliklerle karıştırma benim birliğim çavuşluk eğitimi veren direkt çavuş sınavı yapıp çavuş çıkartan birlikti. diploma imza olayını ilk senden duydum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık