Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
kilo ve boy yedek subaylik için engel mıdır?
 
 
Merhabalar. Elektrik elektronik mühendisliği mezunu olarak yakın zamanda askerlik için tecil bozacağım. Yedek Subaylik esnasında boy ve kilonun çok büyük bir önemi var mı, zayıf bireyler Subaylik yapabilir mi?Yedek subaylikta yas siniri var mı? Boy :180 Kilo:57 Yas:28 Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Ağustos 2020 23:58
Web sitesinden yazıldı
Öncelikle yedek subaylık istenince olunabilecek bir askerlik çeşidi değil. Kilon çok düşük, sınırda bile diyebiliriz. Hastanede heyete sevk edilebilecek bir sınırda. Heyetten kilo alana kadar erteleme bile çıkabilir. Yaş konusuna gelirsek eğer lisans mezunuysan ve yüksek lisans vs yapmamışsan üst yaş sınırı 27 diye biliyorum. 7179 Sayılı Askeralma Kanununu hakkında askerlik.org'da yazan bir yazıyı koyayım örnek olarak. "Yedek Subay Olma Kriterleri Yedek subay seçimi yapılırken toplamda 5 ana unsura bakılır. Yedek subaylar genellikle bu şartları sağlayan kişiler arasından seçilir. 1-Not ortalamasının yüksek olması (en az 3.00) (Kişinin diploma not ortalamasının ve yüksek lisan vb. yapmasının yedek subay olmaya etkisi fazladır) 2-En az 4 yıllık fakülte mezunu olmak (4 Yıllık fakülte mezunu olmayanlar yedek subaylık yapamaz) 3-Talepte bulunmak (Yedek subay olmak isteyen çok kişi var. Talep etmeyene genelde yedek subaylık çıkmaz) 4-Kurada seçilmek (Kimlerin yedek subay olacağı kura ile belirlenir. Şansa kalmış bir durum biraz) 5-Yedek Subay Boy-Kilo oranı (Yedek subayların boy ve kilolarının orantılı olması önemlidir. Boyuna göre aşırı kilolu ya da aşırı zayıf olmak yedek subay olarak seçilmeye engeldir."
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Ağustos 2020 00:00
Web sitesinden yazıldı
Subay olmak istiyorsan yaş sınırı 28, kaçırma derim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık