Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
omuz çıkığı muafiyet
 
 
Milli savunma bakanlığı sağlık yönetmeliği 58/B maddesine göre; "Üst taraf büyük eklemlerinin (omuz, dirsek, ön kol ve el bileği) sık sık nüks eden habitüel çıkıkları, yarım yapışıklıkları, normal hareket açısının 1/4 (1/4 hariç) ile 1/2 (1/2 dahil)’sine kadar hareket noksanlıkları ya da gevşeklikleri muafiyet sebebidir" omzum 20 defanın üstündeçıktı emar sonucumdada Labrum antero inferiorda kemik bankart ile uyumlu defekt izlenmektedir yazıyor. sizce muaf olur muyum bilen varsa aydınlatabilirmi

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Aralık 2021 10:41
Web sitesinden yazıldı
Naptınız gittiniz mi hastaneye aynı rahatsızlık bendede var askerim şuanda
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
2 Ocak 2022 13:50
Web sitesinden yazıldı
yok dostum gidemedim henüz aile hekimi aldıramadığım için 5 ocakta 8 ocak arası halletmiş olacağım işlemleri.işlemler bittikten sonra mutlaka yazarım. farklı bir forumda okumuştum bu sebepten muafiyet alan birisi detaylı bir şekilde yazmış ve kesin olarak muafiyet sebebi olduğunu belirtmiş.bu maddeyi söyleyin diyor doktora.
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Ocak 2022 14:01
Web sitesinden yazıldı
Naptın kardeşim sonucu bizimle paylaşırmın
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Ocak 2022 19:22
Web sitesinden yazıldı
hemen açıklayayım arkadaşlar.gittim hastahaneye durumumu açıkladım doktora. röntgen emar sonuclarına bakıp bana askerliğe elverişli değilsindir dedi imza kaşe yaptı sonra bir ilaç yazdı bunu alıp gel tedaviye başlayalım dedi.sonra ilacı almaya gittiğimde nakit olarak 700 tl istediler durumum olmadığı için alamadım tekrar doktora gidip bi süre erteleyebilir miyiz dedim. sonrasında bana 10 dk müsade et dedi cıktım odadan geri çağırdı. sen bana omzum 20 defanın üstünde cıktı dedin ama e nabızda kayıt göremiyorum dedi.bende takdir ederseniz her çıktığında hastahaneye gidemedim çoğu zaman kendim taktığımı söyledim.oda rapor bulamadığı için yazıyı silip elverişlidir yazdı.heyete yönlendirdi.heyette konusmama dahi izin vermediler.direk elverişlisindir dedi ve dışarı cıkardılar.bende elverişli olduğum raporun e devlete düşmesini bekliyorum itiraz edeceğim. 30 gün itiraz hakkım var.farklı bir doktora sevkimi isteyeceğim. raporlarımla beraber.son çektiği emarda omzumda yırtık olduğunu söyledi ve ameliyat olmam gerektiğini söylemişti. tamamen saçmalık yani. eğer böyle bir durumunuz var ise her çıktığında hastahaneye gidip baktırın ve bu kayıt oluşsun. bende simdi bu 30 gün süre zarfında hastahaneden raporlarımı toplayıp yeni gideceğim doktora sunacağım.sonrası malum bakacağız. bu arada söylemiş olduğum gibi omuz çıkığı, tsk sağlık yönetmeliği b maddesine göre muafiyet sebebidir.raporuma böyle yazmıstı doktor. e nabızda kayıt bulamadığı için tekrar silmişti.
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Ocak 2022 17:14
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim brlirtyin mi doktora omuz çıkığının muaf olduğunu.
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Ocak 2022 22:13
Web sitesinden yazıldı
B maddesini belirttin mi doktora yoksa o mu söyledi muaf olacagını
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Ocak 2022 14:55
Web sitesinden yazıldı
Muafiyeti verseydi sonra tedaviye başlayacaktı. Tekrardan askere gönderecekmiydi acaba
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık