Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
sülüs kağıdında üniversite terk yazması
 
 
merhaba. 2015 haziranda önlisans 2019 temmuzda ise lisanstan mezun oldum. iki meznuniyetim de yök sisteminde bulunmaktadır. askerliğim tecilli iken tecil bozma işlemi yapmadan şubat celbi için yoklama ve başvurumu ağustos ayında halletmiştim. ben işlemlerimi yaparken lisans bilgim sistemde gözüküyordu. her nasıl olduysa 20 aralıktan sonra lisans bilgim asal sisteminden düşmüş(20 aralık son gün olduğu için 19 aralık günü kontrol etmiştim). şubenin dediğine göre mezuniyetim sisteme düşmeden ben tercih işlemlerimi yapmışım. tabi elimde herhangi bir kanıt olmadığı için tercih işlemlerimi yaparken lisans mezun bilgim olduğunu kanıtlayamadım. bir diğer şube görevlisi ise tecil devam ederken tecil bozma işlemi yapmadan doğrudan başvurduğum için sistem beni üniversiteyi bırakmış gibi gördüğünü söyledi bu yüzden öyle yazabileceğini söyledi. sistemlerinde ön lisans mezunu ve lisans terk bilgimin gözüktüğünü sülüs kağıdın da ise "üniversite terk" yazacağını söylediler. internetten biraz baktım üniversite terk olanlar lise mezunu muamelesi gördüğünü ona göre askerde görev verdiklerini söylüyorlar. askerlik sonuçlarına göre ise martta askerliğimi piyade er olarak yapacağım. üniversite terk gözükmem benim için bir sorun olur mu? teslim olmaya giderken lisans mezun kartımı, diploma fotokopimi veya e devletten alacağım yök mezun belgemi götürmemin bir faydası olur mu?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Ocak 2020 18:49
Web sitesinden yazıldı
Sevk belgesinde ne yazdığı çok önemli değil. Zaten dosya senden sonra kadro birliğine gidecek. Birliğine gittiğinde, senin künye defterini doldururken sana öğrenim durumunu soracaklar. Görev konusunda, tahsiline göre değil, mesleğine göre görev verirler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık