Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
tecil sürem doldu
 
 
Merhabalar. 2018 lise mezunu olarak askerliğmi 3 yıl tecil ettirmiştim. Tecilimin son senesinde üniversite sınavına girer, öğrenci olarak tecilimi uzatırım diyordum. Yks sınav başvuru tarihini kaçırmışım. Tecilim 31/12/2021 tarihinde sonlanacak. İlk sorum işyeri tecilim bitince beni işten tazminatsız çıkarabilir mi? (3 senedir çalışıyorum. Askere giderken tazminatımı alıp çıkmak için. ) İkinci ve en önemli sorum tecilimi 2022 yılındaki sınava kadar herhangi bir yoldan uzatma şansım var mı?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
11 Nisan 2021 20:42
Web sitesinden yazıldı
İşten de çıksam ve sınava kadar kaçak gezsem diyorum ama askere giderken alacağım tazminat hakkım yanıyor. 30 bine yakın borcum var. Askere gitme şansım yok. Ne yapabilirim ?
 
 
Resim Yüklenemedi
12 Nisan 2021 15:59
Web sitesinden yazıldı
Bakaya olan bir kişiyi çalıştırmak kanunen suçtur. İşverene cezası vardır. İşveren, tecil süresinin sona ermesiyle birlikte senden yeni askerlik durum belgesi ister. Yeni bir belge vermezsen tazminatsız olarak işten çıkarabilir. Bunun takibinin yapılmadığı bir işyerinde çalışıyorsan, durumun farkında olmayacaklarından tebligat gelene kadar işten çıkarmazlar. Tecil hakkını kullandığından öğrenci olmanın dışında askerliği tekrar tecil ettiremezsin. Ne yapabilirsin, sen karar vereceksin. Yasal olmayan işleri kimse sana tavsiye etmez.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık