Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
yedek astsubaylık için tercih karmaşası
 
 
sayın yöneticiler cevabını bulamadığım için sizleri rahatsız edeceğim kusuruma bakmayın. askerlik şubesine 31 temmuz'da gidip sağlık raporumu verdim,orada sisteme kaydederken yedek ast. olur musun? dedi evet dedim.askerlik şubesinin verdiği kağıtta er olarak yazıyordu.e devlet'ten baktım ilk başta bu soruya hayır girmiş.ben ise daha sonra e devletten "ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri" ne girip bu bölüme evet yazdım. şimdi bu işlemden sonra başvurum yedek ast. olarak devam eder mi yoksa askerlik şubesinin ilk girdiği mi olur? link : https://i.hizliresim.com/lQbGlg.png orada mavi tik ile gösterdiğim yerden bahsediyorum.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Ağustos 2019 05:29
Web sitesinden yazıldı
Öncelikle, 2 yıllık MYO mezunu olduğundan askerlik şubesinin verdiği kağıttaki STATÜ'de ER yazar. Ben 4 yıllık bana YD. Subay Adayı yazıyor. Bunlar önemli değil. TSK 'nın ihtiyacı varsa beni YD. SUBAY yapar, ihtiyacı yoksa ER (6ay) yapar. Bu tamamen onların ihtiyacı doğrultusunda. Sen SEÇMİŞSİN eğer ihtiyaç var ise Seni yaparlar. İhtiyacı yoksa ER yapar. Atıyorum 15.000 AstSubay alacaksa bunların arasında SENİ koymadıysa 6 ay yaparsın. Eğer koyarsa 12 Ay astsubay olursun. Benim içinde aynısı geçerli. Tamamen onların bileceği iş. SEN HERŞEYİ YAPMIŞSIN !
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Ağustos 2019 07:07
Web sitesinden yazıldı
cevapladığınız için teşekkürler
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Ağustos 2019 13:15
Web sitesinden yazıldı
Kardeşim rica ederim, biraz sert yazmış gibi olmuşum kusura bakma sabaha karşı yazdığım için öyle olmuş :D Hakkımızda hayırlısı olsun gönlünden ne geçerse o olur umarım :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık