Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Ağustos 2019 kısa dönem ve yedek subay adayları duyurusu
 
 
1. AĞUSTOS 2019 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR. 
 
2. AĞUSTOS 2019 YEDEK SUBAY CELBİNDE BİRİNCİ VE İKİNCİ GRUP YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE (YNL); A. 2018/08 VE 2018/09'UNCU GRUP OLARAK YOKLAMASI YAPILAN YÜKÜMLÜLER, B. 31 MAYIS 2019 TARİHİNE KADAR; 1983 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN YOKLAMASINI YAPTIRANLAR, ERKEN SEVK MÜRACAATINDA BULUNAN VE BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER, ASKERLİK HİZMETİNİ 12 AYLIK ERBAŞ/ER STATÜSÜNDE YAPMAKTA İKEN DÖRT YILLIK FAKÜLTE VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ TERHİS EDİLENLER, ERTELEME İLE SEVK TEHİRLERİ SONA ERENLER, DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN ÇIKARTILANLAR, DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDEN BAKAYA OLANLAR (SINIFLANDIRILMAMIŞ OLANLAR) ALINACAKTIR. 
 
3. AĞUSTOS 2019 YEDEK SUBAY CELBİNDE; YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINANLARDAN 01 MART 2019 İLE 30 HAZİRAN 2019 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLARIN SINIFLANDIRMA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. E-DEVLET KAPISINDAN SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRAN YÜKÜMLÜLERDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDİP RAPORLAMA İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR SINIFLANDIRILMAYACAKTIR.  
 
4. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ GEREĞİ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM DÖNEMİ BİTİM TARİHİNİ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN YÜKÜMLÜLER, İSTİRAHAT RAPORUNUN BİTİM TARİHİNİ TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDECEKTİR. YASAL MAZERETLERİ OLMADAN 30 HAZİRAN 2019 TARİHİNE KADAR SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT ETMEYENLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAK VE İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAKTIR. 
 
5. YÜKÜMLÜLER SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBELERİNE GELİRKEN LİSANS DİPLOMASI, NOT DÖKÜM BELGESİ (TRANSKRİPT), ÖĞRETMEN BİLDİRİM ÇİZELGESİ, AKADEMİSYENLİK BELGESİ (VARSA), YABANCI DİL SINAV SONUÇ BELGELERİNİ (VARSA), VALİ YARDIMCISI, KAYMAKAM, DİPLOMAT, OKUTMAN, ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ, ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, İNSANSIZ HAVA ARACI/SİLAHLI İNSANSIZ HAVA ARACI KADROLARINDA GÖREV YAPAN YÜKÜMLÜLERİN MESLEKLERİNİ İCRA ETTİKLERİNE DAİR BELGELERİNİ HAZIR BULUNDURACAKLARDIR 
 
6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 12 TEMMUZ 2019 TARİHİNDE E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR. -1- 
 
7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA; A. BİR VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 18-19 TEMMUZ 2019, İKİNCİ GRUBU İSE 04-05 EYLÜL 2019 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR. B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN BİR İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLET KAPISINDAN VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR. C. YOL VE İAŞE PARASI, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE ADRESE DAYALI NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDE BULUNAN ADRESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ, ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE İSE SEVK EVRAKINI ALDIĞI ASKERLİK ŞUBESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ ARASI ESAS ALINARAK VERİLMEKTEDİR. YÜKÜMLÜLER İSİMLERİNE YAPILAN ÖDEMELERİ PTT ŞUBELERİNDEN VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR.  Ç. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ KAPSAMINDA SEVKİN SON GÜNÜNÜ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN TIP DOKTORLARI İSTİRAHAT RAPORLARININ BİTİMİNİ TAKİP EDEN İLK MESAİ GÜNÜNDE SEVK EDİLMEK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDECEKLERDİR. MÜRACAAT ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. BAKAYA TIP DOKTORLARINDAN KENDİLİĞİNDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDENLER VEYA ELE GEÇİRİLENLER DERHAL SEVK EDİLECEKTİR. 
 
8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE KATILMAYAN YÜKÜMLÜLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR. 
 
9. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNUNUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR. 10. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE https://asal.msb.gov.tr İNTERNET ADRESİNDEN VE TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER.  

Kaynak: https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/agustos_2019_ydsb_02052019.pdf
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI  ASKERALMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Temmuz 2019 01:38
Android uygulamasından yazıldı
Askere gitmek için tecil bozup muayenemi oldum (e devlette 31.12.2020 ye kadar tecilli gözüküyordum) Şubeye gittigimde ise yoklama kaçagı oldugumu, yerimin belli oldugunu, işlem yaptırırsam hemen 2 gün içinde gönderriz dediler (bende tekrar erteledim..) Şimdi bozdurdugum an 2 gün içinde askermiyim? Ne zaman bozdurursam bozduruyum askermiyim? Benim gibi olan varmı? yada bu konu hakkında bilgi sahibi? Lütfen yardimci olun tesekkurler...
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
2 Temmuz 2019 14:58
Web sitesinden yazıldı
Dış kaynak subay eğitiminde olan bir arkadaşım şuanda aktif subay sayısının %33 durumlarında seyrettiğini ve yedek subay alımının fazla olacağını söyledi. Kendi yorumu sadece, yedek subay adayıyım bende herkes için hayırlısı olsun arkadaşlar
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Haziran 2019 13:51
Web sitesinden yazıldı
merhaba arkadaşlar ağustos celbinde ben de askerim inşallah sorum şu askerlik şubeye gidip yedek subay olarak yapmak istediğimi belirtirsem kesin öyle mi yapıyorum yoksa yeni kanundan öncesi gibi şans meselesi mi ? diğer sorum eğer öyleyse şubeyeb gitmek için geç mi kaldım? (tecilimi bozdururken zaten yedek subaytlık istedim )
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Haziran 2019 17:28
Android uygulamasından yazıldı
Arkadaşlar asker öğretmen olarak görev yapmak için artık kadrolu olmak şart değil
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Haziran 2019 14:59
Web sitesinden yazıldı
şimdi bozsak peki yeni sistem ile hemen gidermiyiz kimisi kasım diyor yine
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Haziran 2019 11:17
Web sitesinden yazıldı
Bugün sabah 09:30 da uykumu bozarak 20.04.2018 tarihinde bozdurmuş olduğum tecilin akıbetini ve yeni sistemin lisans mezununu ucundanda olsa bir faydası varmı diye askerlik şubesine gittim .. Yeni sistem yasadan geçtiğini lakin sistemin ekranlarına gelmediğini işlem yapılamadıklarını belirtti .. Ne zaman gideceğim peki ben sorusuna ise bilgisayardan t.c mi girdi yerlerin açıklanma tarihi 2 veya 3 TEMMUZ 2018 Sevk Tarihini ise 18-20 TEMMUZ olarak söyledi . Duran Canım sıkıldı şimdi eve kahvaltıya gidiyorum .
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Haziran 2019 10:41
Android uygulamasından yazıldı
1. Si asker öğretmenlik var mı? Fiilen öğretmenlik yapanlar meb de görev yapmaya devam edicek diyor ama sözleşmeli/kadrolu ayrımı var mı? 2.si 30 haziran da sevk işlemleri halletmem lazım ağustos celbi için. Vakay bedelli olursa 2 günde para bulmak imkansız. 30 haziranı geçersem temmuza kalırsam kaçak mı oluyorum bakaya mı? Ve yeni kanundan temmuza kaldığımda yararlanabiliyor muyum? (e devlette 30 hazirana kadar askeri açıdan yükümlülüğü yoktur yazıyor ve durum da sınıflandırma bekliyor diyor) Ne yapmam lazım ki?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Haziran 2019 17:46
Web sitesinden yazıldı
Şimdi ben tecili bozdurdum Temmuz ayında inşallah açıklanacak acemi birliğimiz. Ama sorum şu: Yeni sisteme göre ben yedek astsubay olarak görev yapmak istiyorum. bunu askerlik şubesine gidip mi halletmem gerekiyor yoksa askere gidince orada mı başvuru yapacağım ?
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Haziran 2019 12:02
Web sitesinden yazıldı
Askerlik şubesine başvurun bence. Mümkünse 30 Hazirandan önce halledin, çünkü Sevk Öncesi Hazırlık İşlemlerinin son tarihi 30 Haziran.
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Haziran 2019 14:48
Web sitesinden yazıldı
Onun hangi celp döneminde uygulanacağı belli değil ki şuan. Bu dönem için uygulanmaz çünkü çok erken.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Haziran 2019 14:03
Android uygulamasından yazıldı
Ben bundan bişey anlamadım mayıs ayında başvurumu yaptım bana 18 temmuzda gideceksin dediler şimdi tekrar mı askerlik şubesine gidecem?????
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Haziran 2019 17:53
Web sitesinden yazıldı
Ağustos celbi için olmuş oluyor başvurun. Bu yıl Ağustos celbi temmuzda asker gönderiyor. Yani 18 temmuzda birliklerdeyiz.
 
 
Resim Yüklenemedi
24 Haziran 2019 21:00
Android uygulamasından yazıldı
Peki bu açıklama ne için onu anlamadım
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Haziran 2019 17:51
Web sitesinden yazıldı
Şimdi ben tecili bozdurdum Temmuz ayında inşallah açıklanacak acemi birliğimiz. Ama sorum şu: Yeni sisteme göre ben yedek astsubay olarak görev yapmak istiyorum. bunu askerlik şubesine gidip mi halletmem gerekiyor yoksa askere gidince orada mı başvuru yapacağım ?
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Haziran 2019 16:22
Web sitesinden yazıldı
Bu sistem henüz yeni olduğu için bunun cevabını şube dışında kimse bilemez.
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Haziran 2019 16:25
Web sitesinden yazıldı
bende arıyorum kanun metni daha elimize ulaşmadı bilgimiz yok deniliyor. metin geldiğinde 2 gün biz okur toplantımızı yaparız her şeyi öğreniriz daha sonra sizlere bilgi veririz denildi. yani yarın veya cuma günü netleşir diyorlar askerlik şubesindeki memurlar. ( 6 farklı askerlik şubesi ile görüştüm hepsi aynı şeyleri söylüyor...)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Haziran 2019 13:29
Web sitesinden yazıldı
Bu yeni duyuru mu? Böyle bir duyuru daha önce de yayınlanmıştı sanki
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık