Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Aile Hekimlerinde Askerlik Muayenesinde Öncelik
 
 

Askerlik şubenizde askerlik işlemlerinizi yaparken aile hekiminde askerlik muaynesi olmanız istenecektir. Bu durumda internetten randevu alıp randevu gününü beklemnize gerek yoktur. Aile hekimleri askerlik muayenelerinde askerlere öncelik tanımaktadır. Direk aile hekiminize gidip asker olduğunuzu söylediğiniz takdirde sizi önden alacaktır. Bilginiz olsun arkadaşlar.

 
 
 
 
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
Sülüs Kağıdını Aldıktan Sonra Sgk'ya Gittiniz mi
 
Asker Ailelerine Maaş İçin Yapılması Gerekenler
 
Hangi Mesleklerin Asteğmen Seçilme Olasılığı Fazladır
 
E-Devletden Askerlik Şubesine Randevu
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
18 Nisan 2017 11:01
Web sitesinden yazıldı
Aile hekimi hk; Merhaba, bundan 2,5 ay önce kilom 103'dü. 167 boyundayım. 2,5 aydır askere gidebilmek için sıkı bir diyet uyguluyorum ve 93 kiloya düştüm. Düşmeye de devam ediyorum. Ağustos 2017 döneminde askere gitmek istediğim için Mayıs ayında kısmetse tecilimi bozduracağım. Yaşım 26. Dedim muayeneye gitmeden önce aile hekimime bir gideyim biraz bilgi alayım dedim. Malum artık aile hekimleri muayene işine bakıyor. Gittim hem boy kilo ölçümü yaptırdım ve 167 ye 93 kilo çıktı. Sonra hekimin yanına gittim şu halimle bile askerlik için bir sorun var mı dedim? (kilosunu belli eden biri değilim ve herhangi bir sağlık problemimde yok çok şükür) Hekim bana askeri usul boy kilo nasıl hesaplanır bilmiyorum dedi. Sonra ben anlattım siteden gördüklerimi :) Bir hesaplama programı var (ki askeri usul hesaplayan bir program değil sanırım boya göre ideal olman gereken kiloyu gösteriyor) orada aşırı kilolu çıkıyor. Tamam boya göre kilom fazla ama askerlik yapmamı engelleyecek bir durum olduğunu düşünmüyorum dedim. Sonra 85 kiloyu denedi ondan da aşırı kilo çıktı. Dedim bu hesaplama çizelgesi yanlış askeriye için hesaplama farklı dedim:) Bu hesaplamaya göre kimse askere alınmaz :) Sonra araştıracağını öğreneceğini söyledi. Aile hekimlerine bu konu hakkında bilgi verilmiyor mu? Benimde moralimi bozdu. Her ne kadar hesaplamasını yanlış olduğunu düşünsem de bende bir hayal kırıklığı oluştu tabii. Siz ne diyorsunuz arkadaşlar 1 ay sonra tecili bozdurup muayeneye gideceğim hekime sizce bir sorun çıkar mı? Acayip kafama takıyorum bu mevzuyu askerliğimi yapmak istiyorum ve kaybedecek 1 senem bile yok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık