Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
saç dökülmesine en iyi çözüm nedir
 
 
Askerlik tecrübeleri sitesi olarak erkekler için problem olan genel bir konu hakkında forum üyelerinden deneyim tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunması için bu paylaşımı açtık.
Asker adayları içerisinde de bir problem olan saç dökülmesi için ne gibi çözümler olabilir.

Saç ekimi denenmeli mi?
Saç ekimi dışında ne gibi çözümler olabilir?
Seyrek saç için öneriler nedir?

Bu başlık altında paylaşımda bulunalım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Mart 2017 22:02
Web sitesinden yazıldı
Bunu bende çok düşünüyorum saçlarımda biraz dökülme var saç ekimi olursam 3 ay kısa saç ve kötü bir görüntüyle dolaşmak gerekiyor sapka bereyle uğraşılcak iş değil askerden önce saç ekimi olup askere gitsek sıkıntı yaşar mıyız merak ediyorum bende.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
28 Mart 2017 15:20
Web sitesinden yazıldı
Saç dökülmesi genetiktir, bazen de strese bağlıdır fakat stress sonucu dökülen saç bağışıklık sistemi güçsüzleştiği içindir, yerine yenisi çıkar. Genetik olarak dökülen saçın kökleri ölür, dolayısıyla yeni saç çıkmaz. Genetik olarak saç dökülmesini durdurmak imkansızdır, sadece yavaşlatabilirsiniz yılan yağı, argan yağı gibi internetten bulabileceğiniz yöntemlerle, stress sonucu dökülen saçı önlemekte düzenli uyku, sağlıklı beslenme ile 1-2 haftada sonuçlanabilir.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
29 Mart 2017 13:40
Web sitesinden yazıldı
merhaba kardeşlerim, sizinle bu konuda ki tecrübemi paylaşmak istiyorum.. 2-3 sene evvel saçlarım çok dökülüyordu psikolojim alt-üst olmuştu banyo yapmak saçlarımı yıkamak istemiyordum çünkü çok fazla dökülme vardı. yaptığım araştırmalar sonucu çam terebentin adında birşeye rastladım. bu bir çeşit işlemlerden geçen çam yağı oluyor. hafta iki kez parmak uçlarınıza bir kaç damla (fazlası zarar saç diplerinizi yakıyor) damlatıp saç diplerinize masaj yapın yıkamadan bir bandana ile bağlayıp en 3 saat bekletin sonra yıkayın aynı zamanda head & shoulders erkekler için saç dökülmelerine karşı olanın alın ve bu çam terebentinin kendi kapağı ile yarım kapak şampuanın içine koyup her kullanımda çalkalayarak kullanın. bende ve iki kuzenimde dökülmeyi durdu. hala da şampuana çam terebetin ekleyerek kullanırım sıfır dökülme. çam terebentini aktarlarda bulabilirsiniz 5-6 tl civarı tavsiyem yeşil kutu da olan "karden" markadır. başka markalarda kullandım memnun kalmadım. en etkilisi bu bana göre.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
5 Nisan 2017 18:47
Web sitesinden yazıldı
Saç dökülmesi büyük bölümü genetiktir. Diğer dökülmeler (demir eksikliği, vitamin eksikliği, biotin vs) ki bu dökülmelerde destek gelince dökülen saç geri çıkar çünkü saç kökü ölmemiştir. Genetik dökülmede ise karari genlerimiz veriyor biz değil. Onun için genetik bir dökülme varsa yağ, şampuan hiçbir etki yapamaz. Zaten mantiken sürdüğümüz yağ, şampuan vb. ürünler anca saçi temizler saç köküne inemez. Tip dünyasi saç ekiminden başka yöntem bulamamişken yağla, şampuanla sorunu çözmek imkansiz :)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Nisan 2017 15:26
Web sitesinden yazıldı
Değerli arkadaşlar, her ne kadar saç dökülmesini kafamıza takmadığımızı söylesek de hepimiz sık ve gür saçlarımız olsun isteriz. Abim saç dökülmesi yüzünden psikolojik sıkıntı yaşamış bir insan. -benim saç durumum da onunla aynı bu arada- Saçlarımız doğuştan itibaren hep seyrek ve ince telli bir yapıya sahipti. İlk arayış bitkisel yöntemler, aktarlar vs. oldu. Çaresini görenlerin olduğunu düşünmemekle beraber "iyi geldi" diyenlerin durumunun psikolojik olduğunu düşünüyorum. Belki deri sorunlarına iyi gelmiştir ama sıfırdan saç çıkarmadığına adım gibi eminim. Abime çare olabilmek için onunla önce cilt doktorlarına göründük. Beyler, cildiye uzmanlarının bu konuda yapabilecekleri inanın hiçbir şey yok. Sizden kan testi isterler ve içiniz rahatlasın diye demir, çinko gibi şeylerin eksik olduğunu söylerler. İlaç verir ve o iğrenç kokan tıbbi şampuanlardan verirler. Evet, doğru tahmin en ufak bir faydası olmaz. Sevgili silah arkadaşlarım -öhöm havaya girdim :)- "denize düşen yılana sarılır" derler. Eğer saçına aşıksa bir erkek, yılana sarılmayı bırak yılanı şapur şupur bile öper. Üçüncü adım olarak saç protez merkezlerinin yolunu tuttuk. Artık saç çıkarmaya değil de estetiğimize oynar olmuştuk yani yılanı öpmek üzereydik. Çok konuştuk adamlarla ve uzman estetik cerrahlar ile. Saç dökülmesinin %95 genetik ve %5 gibi bir oranla da stres kaynaklı olduğu bilgisini aldık. O zamanlar 1.000 tl gibi bir fiyat istemişlerdi ama yaptıranlar da önermedi ve bizim de hiçbir zaman içimize sinmedi. Başka bir adamın saçını kafana yapıştıracaklar ve öyle gezeceksin. Ben bu yönteme sakın yanaşmayın diyorum. Bu yöntemi kullananlar daha çok oyuncular, artistler. Evet arkadaşlar şimdi geldik en güvenli limana: Saç ektirmek. Abim geçen sene Ocak ayında saç ektirdi. Ense bölgenizden alınan saçlar kafanızın üst bölgesindeki boş kısımlara ekiliyor. Maddi gücünüze göre saç sayısı da artırılabiliyor. 4.000 tl'ye mâl oldu. Şu an çok memnun halinden. Bir seans daha yaptıracak. Psikolojik olarak da rahatladı diyebilirim. Size önerim saç ektirmenizdir. Son olarak piyasadaki "toppik" adlı üründen bahsedelim. Eğer saçlarınız tamamen dökülmüş değilse, saçlarınız seyrek saç ise bayramlarda, seyranlarda, düğün ve özel anlarınızda geçici olarak tatmin edici bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Toppik dökünce aynaya bakıp "vay anasını! ne saç varmış lan bende!" diyebilirsiniz. Banyodan sonra tabii yine seyrek saç modunda olursunuz. Saçlarımın toppikli hali şöyle:
 
 
Kaynak: http://i.hizliresim.com/r355pV.png
 
Saç dökülmesi üzerine tecrübelerim bundan ibaret. Saygılar.
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Nisan 2017 18:27
Android uygulamasından yazıldı
değerli bilgi ve cevap için teşekkürler.
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Nisan 2017 18:40
Android uygulamasından yazıldı
Ben teşekkür ederim. Dilerim faydası dokunur.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Eylül 2017 04:12
Android uygulamasından yazıldı
sac dokulmesi tamamen genetiktir saç çıkarmak için kesin çözüm yok.fakat engellemek için alternatif çok askeriyede ilac kullanmak sıkıntı olur . size tavsiyem sac derisine sabah aksam 15dk masaj yapın dokulen kısımlara bir nebzede olsa dokulme azalacaktır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık