Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
 
Sözleşmeli erbaş ve erler uzman çavuş olabilirler mi?
 
 
Sözleşmeli erbaş ve erlerin uzman çavuşluğa geçiş yapabilmeleri için en az 3 yıl görev yapmaları ve 3 yılın sonunda Uzman Erbaş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 
Yapılan iyileştirme sonucunda sözleşmeli erbaş ve erlerin uzman erbaşlığa müracaat yaşı, 25’ten 29’a (Müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak) yükseltilmiştir.
 
Uzman çavuş başvurusu için en az lise ve dengi okul mezunu olmak. 
Genelkurmay Başkanlığı tarafından ihtiyaç duyulacak, özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda, ilköğretim mezunlarından çok üstün başarı belgesi alanlar, kuvvet komutanları veya Jandarma Genel Komutanı yahut Sahil Güvenlik Komutanının kararları ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu şartı aranmaz., [Uz.Erb.Yt.Md.6-b]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Aralık 2016 04:54
Web sitesinden yazıldı
Anladigim kadari ile komutanin onayi alindiktan sonra ortaokul mezunu uzman olabiliyor demi ? Peki uzman çavuş olmak için askerliği komando olarak yapanlar geçiş yapabiliyor diye duydum. Bu doğru mu eger doğru ise muayenede belirtsek durumu uzman olmak istiyorum lise mezunu deilim vs dikkate alirlar mi ? Boy kilo olarak hamd olsun iyiyim boy 175 1 sene icerisinde allahu alem uzar yinede kiloda 65 en fazla olayim 75 1 sene içerisinde düzenli spor yapiyorum. Bir de herhangi bir şampiyonluk almış olsam mesela türkiye şampiyonluğu bunu göz önünde bulundururlar mi ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
7 Eylül 2017 14:28
Android uygulamasından yazıldı
uzman çavuşta erbaş sınıfına girmiyor mu?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
13 Ekim 2017 23:19
Android uygulamasından yazıldı
ya şu okul niye lise orta okul olsaydı keşke cook saçma lise olması elimde lise diplomam olsa uzman erbaş yerine başka bir şey olurum şuan en iyisi orta okul mezunu almaları inş alımı başlar en kısa zmnda...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 
 
SORU SOR / SENDE TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık