Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
askerlik muafiyetleri ile ilgili soru kilo - kalp - göz
 
 
Merhaba, Ben 2 yıllık yüksek okul mezunuyum. Açıköğretim okuyorum şuan 2019 yılının sonuna kadar tecilliyim ancak ben tecilimi bozdurup başvuru yaptım Mayıs celpi için. Kilomdan dolayı dahiliyeye , kalbimde mitral yetersizlik vardı doğuştan bunun için kardiyolojiye ve iki gözümde 1.75 civarlarında astigmat var bunlardan dolayı hastaneye sevk edildim. 1. SORUM Dahiliyeye gittim boyum 1.73 kilom 95 . Doktor 5 kilon daha olsaydı muaf olabilirdin dedi. Bende düşündüm ki sık sık kilo alıp veren biriyim. Mayısa kadar 5 kilo almam ihtimalinde tekrar muayneye girip muafiyet alma şansım olacak mı? Diyelim ki hastaneye sevk etmediler acemi birliğinde doktor kontrolünde kilo sınırında olmam nedeniyle beni eve gönderirler mi? 2. SORUM Kalbimde ki hafif mitral yetersizlik durumu devam ediyorsa bu askerliğime ne gibi bir etkisi olacak? 3. SORUM Göz problemim astigmat nedeniyle bunun ne gibi bir etkisi olacak? Numaram 1.75 az olabilir ancak astigmatlar bilir 5 metre önümdeki yazıyı gözlüksüz okuyamıyorum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

Ucuz Bilet Tedarikçiniz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Şubat 2018 21:08
Android uygulamasından yazıldı
kilo yüzünden direk muaflik vermezler kardeşim muayeneye gidersin seni askeri hastaneye sevk ederler, sonra heyete cikarsin heyet ERTELEME verir. ve bu erteleme 3 yıl boyunca kilo vermediğin sürece devam eder. 3 yil sonunda muaflik verirler. eger gitmeyi düşünmüyorum diyorsan böyle.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Şubat 2018 17:31
Web sitesinden yazıldı
kardeşim göz için farklı değerlendirmeler mevcut ve bunları internetten bulmak çok zor. benim gözlerde de problem var göz için bende hastaneye gittim sağ göz 10/2 görme oranı verdiler ama sol gözümde 10/10 görüş olduğu için askere gidiyorum martta.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
22 Ağustos 2018 00:18
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar, Erkek kardeşim göz damar kanaması (eales) olduğu için önce lazer tedavisi ardından ameliyat oldu ve ameliyat oldugu gözde katarak olustu . Diğer gözünde üveit geçirdi. Ayrıca Göz tansiyonu (glokom) var . Hastane tarafından takip ediliyor Raporları mevcut .Bu durumda muhaf mı sayılıyor ? Teşekkür ederim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık