Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
askerlikten sonra sözlesmeli olarak devam etmek
 
 
Merhaba arkadaslar, 12 aylik görevimi tamamladiktan sonra meslek olarak askerlige devam edebilirmiyim? Seceneklerim nedir?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

Ucuz Bilet Tedarikçiniz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
2 Kasım 2018 20:08
Android uygulamasından yazıldı
Edebilirsin kardeşim uzman olarak devam etmek istiyorsan komutanların bundan bahseder genelde uzmanlık sınavlarına katılmak isteyen varmı diye sorar yani öyle duydum. Uzman olamazsan da sözleşmeli olarak devam edebilirsin ilk sözleşme de 3 yıl 3 yılın sonunda devam etmek istersen de 4 yıl daha sozleşme yapıp toplamda 7yıl olmak uzere sozleşmeli olarak devam edebilirsin ve bu 7 yılın sonunda da kadrolu olarak devlet memuru hakkı tanınıyor. + ( 7 yılın sonunda da 100bin tl civarı tazminat alıyorsun)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
6 Kasım 2018 17:39
Android uygulamasından yazıldı
12 ayı tamamlamadan Uzman Çavuş olabilirsin. Askere başladın, acemiliğin 2.3. Haftalarında komutanların sorar, komando ve Uzman Çavuş olmak isteyen varmı? Yazdırırsın ismini. Sonra seni acemilik te komutanların spor mülakata hazırlar. Acemiyken bütün mülakatlar girersin, sağlık kontrolüne sağlık kuruluna çıkarsın, en son güvenlik soruşturması yapılır ve Uzman Çavuş olur raporu alırsın. Tüm bu süreç 25 günü bulabilir. Güvenlik soruşturmasından geçtikten sonra artık bekliceksin seni eğitimlere çağır aklar ama nezaman bilemiyorsun. Belki usta birliğine gitmeden direk eğitimlere başlarsın, belki de 2 3 ay sonra çağırırlar. İlla ki 12 ay zorunlu görevini bitirdikten sonra uzman yada sözleşmeli olabilirsin diye birşey yok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık