Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
onayda bekleyen işlemin sebebi nedir
 
 
Merhablar '' Aile Hekimi Seçeneği Yeşil Yandı'' Son Aşama '' Askeralma Genel Müdürlüğü İşlemleri '' Henüz Tamamlanmadı yazıyor ve Kırmızı tik gözüküyor.1 haftadır kırmızı şekilde duruyor. Ne yapmam lazım. Gideceğim yer belli sevk başlangıç bitiş belli. Bide En son yoklama tarihi'ne 21.09.2018 kadar yokla işlemlerinizi yaptırmanız gerekmetedir yazıyor.Bunun açıklamasını tam bilen varmı arkadaşlar?

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

Ucuz Bilet Tedarikçiniz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
/ 2
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
25 Eylül 2018 16:16
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar, 21 Eylul tarihinde bedelli askerlik basvurusu bulundum. E devletten asal yoklama basvurusunu yaptim ve aile hekimine gidip orada muayene oldum. 3 gun gecmesine ragmen sistemde muayene islemi tamamlanmadi bilgisine ulastim. Ne kadar sure sonra sistemde tamamlandi gorülüyor ?
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2018 08:35
Android uygulamasından yazıldı
normalde hemen gözükmesi lazım ben muane oldum dışarı çıktım gözüktü hemen
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2018 08:38
Android uygulamasından yazıldı
arkadaşlar bu askere alma genel müdürlüğü kırımızı tikli olup 1.ve ya .2. celpde yeri belli olan kimse var mı
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2018 14:53
Android uygulamasından yazıldı
var kardrsim ve o duzelmicek bosuna yormayin kendinizi 2 celp sulus cikti gidiyorum ayni sorun bende de vardi
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2018 14:54
Android uygulamasından yazıldı
siz ne zaman başvuru yapmıştınız
 
 
Resim Yüklenemedi
26 Eylül 2018 15:40
Android uygulamasından yazıldı
28 agustos
 
 
Resim Yüklenemedi
27 Eylül 2018 16:49
Web sitesinden yazıldı
2 celp sulus cıktıgını nerden ogrendın peki?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
4 Ekim 2018 19:05
Web sitesinden yazıldı
Merhabalar, Bedelli başvurusunda gerekli dekont ve dökümanları memur işleme aldı fakat aklımda bazı sorular var. 1.si Bu sürecte bu işlemler bitince başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu? Örn forumda arkadaşlar asal başvuru takibinden bahsediyor. Bunların adımları varmış aile hekimi yeşil yandı/yanmadı(2.3.vs işlem adımı) buna nerden erişiliyor? 2. olarakta işlemleri yaptırdım sadece duyuruya göre mi yerim belli olursa direk işlem yapmadan gideceğim? Örn klavuzda yoklama aşaması gözüküyor: Daha öncesinde tecil işlemlerim olduğundan askeriyede aile hekimi işlemleri ve yoklama kısmını yaptırmaya gerek var mıdır?
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Ekim 2018 21:36
Web sitesinden yazıldı
Ben kisaca cevap vermeye calisayim sana. Simdi parayi yatirdin. Dekintu 3 tane bide bedelli basvurusu yaptigin kagidi 2 adet subeye gidiyosyn. Seni kayit ediyorlar bitane kagit veriyorlar. Sonra e devletten asal yoklama basvurusu tikliyorsun. Orda 7 8 asama vardi galiba. Sorular falan var istr hastaligin meslegin vs. Doldurduktan sınra aile hekimi yeri gelicek. Aile hekimine gidip ben bedrlli için muayene olucam elektronik imzaniz gerek diceksin. O elektronik imzayi aticak. Simdi. Asal yoklama takibimi surecimi neydi ona bastiginda 3 tane sik var alt alta. 1.si yoklama alindi yesil 2.si aile hekimi yesil 3.su askeralma tarafindan onay yesil olacak ama bu 3. Şık zaman aliyor herkezde. Bundan sonrasini bilen banada anlatsin insallah yardimci olmusumdur. He unutmadan tecilide o ilk drkont verdiginde sube bozuyor. E devletten asker durum belge sorgulamaya bakarsan eger nezamana kafar tecil oldugunu gorursun
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Ekim 2018 14:35
Web sitesinden yazıldı
Bu işlemler yoklaması hic olmayan kişiler / bakaya kalanlar icin vs diyebiliyorum. Yani daha önce askeriyede muayene olmuşluğum var ve tecilim bittiğinde bedelli ücretini yatırdım. İşlemleri yaptırdığımda da bana kimse sağlık raporu getir vs demedi. Ama bende sistemde edevlet üzerinde bu 3 adım yok. Sorgulama yaptığımda da dönemi beklemem mi gerekiyor yoksa bana anlatılmayan eksiklik mi war? Bu bedelli tamamlandığını anlasam rahat edeceğim.
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Ekim 2018 14:37
Web sitesinden yazıldı
Asal Yoklama sürecinde 9.adımdayım İşlem Sonucu yani. Toplamda 12 adım yazıyor. Bedelli sorgulamada ise "Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır." vs.. devam eden yazılar var.
 
 
Resim Yüklenemedi
9 Ekim 2018 17:24
Web sitesinden yazıldı
Onceden sağlık muayenesi yani yoklama olmussun o yuzden aile hekimi vs dememisler. Sende bizim gibi bekliyosun ozaman tek yapilcak beklemek kaldi :)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
8 Ekim 2018 21:30
Web sitesinden yazıldı
Merhaba. Arkadaslar okdar kariştıki bu konu. Simdi bu 3 tane yeşilde yandı. Askerlik durum belgesine bakincada 01.11.2018 e kadar tecilli. Tecil sebebi ise sınıflarndirma bekliyor yazıyor. Sevk belgesi goruntule dedigimde ise diger celp donemlerini bekleyin yazıyor. Peki simdi biz napicaz kasımdami gidicez gidiceksek nerden ogrenicez. Subede bu konuda pek detayli bilgi vermiyor :) ortalık corba oldu ya
 
 
Resim Yüklenemedi
15 Ekim 2018 14:44
Web sitesinden yazıldı
Üst konuda yorum yaparken aynı beklıyoruz demişsiniz soruma. Ama bu yorumunuzda 3 yeşil ışık beklemedeym dıyorsunuz :) bende böyle secenek yok yani onu soruyorum, kimse tam bilgi veremedi. Anlamadığım tek ben mi böyleyim?
 
 
 
 
 
 

YORUM SAYFALARI
 

/ 2
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık