Örn: evci, izin, 358, 95/1
 
 
 
 
 

 
 
Resim Yüklenemedi
 

 
rapor alarak celp dönemi atlattırma
 
 
S.a arkadaşlar, Öncelikle çok zor durumda olduğumu belirterek sorumu sormak istiyorum. Kesin bilgiye ihtiyacım var. 88 doğumluyum, 31.12.2017 tarihinde tecilim bitti ve Ocak 2018 sonuna kadar yoklama yaptırmam gerekiyormuş. Mayıs celbinde gidersin dediler. Yaş sınırından dolayı celp tercihi yapılmıyor. O yüzden Mayıs 2018'de askere gitmem gerekiyor. Evliyim, kirada oturuyoruz, eşim çalışmıyor ve asgari ücretle çalışıyorum. Raporla celp dönemi atlattırma şansım var mı? Biraz araştırdım ve ilk celbinde 1 haftalık normal rapor geçerli, 2. celbinde heyet raporu gerekiyor deniliyor. Diğer bilgide bu eskidendi şimdi 30 günün üzerinde rapor gerekiyor felan deniliyor. İlk bilgideki ilk celp döneminde normal rapor değil de heyet raporu da alırım yeter ki celp dönemi atlasın. Eğer rapor oluyorsa kaç defa celp döneminde bu raporlar geçerli.. Bununda bir sınırı vardır heralde. Yoksa her celpte rapor alıp hiç gitmez millet..

Not: Bu içerik site ziyaretçisi tarafından eklenmiştir.

Ucuz Bilet Tedarikçiniz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Android Telefonu Olanlar İçin Duyuru
***********************
 
Askerlik Tecrübeleri sitesinin android uygulaması bulunmaktadır. Play store yükleme linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=enginatalay.askerliktecrubeleri
 
 
 
Resim Yüklenemedi
23 Mart 2018 17:22
Web sitesinden yazıldı
bilgisi olan arkadaşlar var ise bende cevabı bekliyorum. 88 liyim bakaya durumdayım.. msb nin sitesinde aşağıdaki ibare yer alıyor. "Yoklama kaçağı ve bakayalardan rapor alanlar, rapor süresi ne olursa olsun raporlarının bitimini takip eden ilk gün birliklerine sevk edilirler." madem tek hakkım var 6 aylık bir rapor patlatamıyomuyuz?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM YAZ
 
 
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
SORU SOR & TECRÜBENİ PAYLAŞ
 
Burada
 
Aklınıza takılan her soruyu sorabilir site yönetim ekibi veya diğer ziyaretçilerden cevap alarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.
 
Askerlik tecrübelerinizi paylaşabilir yeni askere gidecek kişileri bilgilendirebilirsiniz.
 
Soru sormak veya tecrübe paylaşmak için linki tıklayınız.
 
 
Yukarı Çık